CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Thierry se musel sklonit, Procházka má další stříbro
 
15.06.2009 | zobrazení 4287
I z druhých letošních megaštafet má Jan Procházka "jen" stříbro. Na rozdíl od tiomily však tentokrát jeho Kalevanu Rasti scházelo k dobytí trůnu jen pár kroků. Daniel Hubmann však v závěru opět potvrdil pozici současné jedničky a norský Kristiansand tak navzdory urputné snaze všech soupeřů letos slaví double.


Po třetím úseku se přitom zdálo, že zbytek závodu už se odehraje výhradně v režii Haldenu - Anders Nordberg potvrdil "papírovou" převahu a na své soupeře získal šestiminutový náskok. Ten se však postupně ztenčoval. Poslední úsek nabídl drama - šestnáct kilometrů je regulérní klasika a na té tříminutový rozdíl, se kterým vybíhal na čele Emil Wingstedt, nic neznamená. Zejména pokud vám jsou v patách dva nejlepší závodníci současnosti: Hubmann a Gueorgiou. Zhruba v polovině závodu bylo trio pohromadě a Wingstedt začal dokonce ztrácet. V přímém souboji o vítězství zvolili pak oba hlavní rivalové rozdílný postup, na kterém Hubmann získal drobný náskok, který pro něj při jeho běžeckých kvalitách nebyl problém udržet při nekonečném doběhu až na cílovou pásku.

Česká účast byla mnohem nižší než na tiomile, ale kvalitativně se naši neztratili. Velkou peckou bylo už třetí místo Zdeňka Rajnoška na prvním úseku - tam se většinu závodu pohyboval na vedoucích pozicích Jan Procházka, chybka před cílem znamenala "až" páté místo v cíli. Úkol, který měl Bet od KR, však byl do puntíku splněn. "Utéct balíku by asi nebyl problém. Ale proto jsem tam nebyl..." Další výrazný výkon pak podal na čtvrtém úseku Štěpán Kodeda (Mora), který zaběhl šestý čas. Na předposledním úseku běželi dobře Michal Smola (Mora) a Michal Jedlička (Tampere), oba ztratili na hodině dvě a půl minuty. Výborně se drželo i béčko Kalevanu a v něm na šestém úseku Adam Chromý (ztráta 5 minut). Mezi několika českými finišmeny pak zaběhl nejlépe Jan Mrázek za "vosy" ze Stora Tuny - na více než šestnácti kilometrech ztratil na světová esa necelých devět minut.
Jukolan Viesti 2009:

1. Kristiansand OK  NOR
2. Kalevan Rasti A  FIN (Procházka)
12. IFK Moras OK    SWE (Kodeda, Smola)
21. Kalevan Rasti B  FIN (Chromý)
22. Stora Tuna IK   SWE (Mrázek)
28. Tampereen Pyrintö FIN (Jedlička) 
...
Odpolední ženský závod tentokrát Češkám další výrazné zápisy do historie nepřinesl, i když čtvrté místo Haldenu s Vendulou Klechovou na druhém úseku je určitě silný výsledek. V áčku favorizovaného Domnarvetu tentokrát startovala jen Eva Juřeníková, která na druhém úseku zaběhla třetí čas a předávala třetí. Lena Eliasson pak na třetím úseku posunula tým z Borlänge na dohled od vedoucího Ulricehamnu. Emma Johansson však svou náročnou premiéru na posledním úseku vůbec nezvládla a v souboji s vracející se světovou jedničkou Simone Niggli se její výkon zhroutil jad domeček z karet. Domnarvet tak finišoval až devátý.
Venlojen Viesti 2009:

1. Ulricehamns OK  SWE
...
4. Halden SK    NOR (Klechová)
9. Domnarvets GoIF SWE (Juřeníková)
:: JUKOLA 2009 - výsledky

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
No shortcuts!
"Tvrdě trénuj. Na vrchol nevedou zkratky, jen krev, pot a slzy. Musíš umět překonat bolest. Vědomí, že to dokážeš, tě nesmírně posílí." (Kent Olsson)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN