CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Orienťácký Holmenkollen Evě báječně sedl!
 
13.07.2009 | zobrazení 4132
Světový pohár pokračoval koncem června dalšími severskými závody. V norském dvojboji se zaskvěla Eva Juřeníková - 5.místo na klasice je jedním z historicky nejlepších výsledků české ženy v podobném terénu.


Závody probíhaly na okraji Osla, pod legendárním Holmenkollenem, v atypicky teplém počasí. Kromě fantastického výkonu Evy Juřeníkové už dvoudenní klání žádný výraznější výsledek pro české barvy nepřineslo. Na rozdíl od Evy, která už 10 let žije na severu, se naši v místním terénu necítili příliš jistě. Účast početného týmu však byla koncipovaná hlavně jako návrat do norského lesa - v posledních 10 letech závodili Češi v Norsku spíše sporadicky. Po absolvování middlu a klasiky si každý jistě vytvořil hrubou představu, na čem budou výkony v Norsku stát.

V průběžném pořadí SP po 4 kolech je Eva Juřeníková 8. a Jan Procházka 14. Dalšími závody SP budou individuální závody na srpnovém MS v Maďarsku.

Výsledky:
:: SP3 - middle - MEN
:: SP3 - middle - WOMEN
:: SP4 - long - MEN
:: SP4 - long - WOMEN

Ukázka tratí:
:: SP3 middle MEN
:: SP4 long MEN

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Jezdí to na sacharidy!
Sacharidy (uhlohydráty) jsou palivem pro svalovou i mentální práci, uloženým ve svalech, játrech a krvi. Ze svalů se čerpají pro svalovou práci, z jater a krve pro mentální práci. Nacházejí se v: těstovinách, rýži, bramborách, chlebu, vločkách, ovoci a zelenině. Sacharidy by měly představovat největší podíl stravy sportovce, kryjí až 65% energetické spotřeby.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN