CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

České štafety vyhrály norský O-festivalen
 
13.07.2009 | zobrazení 3940
Den po náročné stíhací klasice se Češi postavili na start znovu, aby si vyzkoušeli atmosféru norských čtyřčlenných štafet. Většina našich podala stabilní výkony a tak mohli Dana Brožková a Michal Smola na posledním úseku bojovat o vítězné vavříny. A úspěšně. Před odjezdem na tréninkový kemp do Trondheimu to bylo pro velkou část týmu sympatické povzbuzení.


A to přesto, že většina norské reprezentace se štafet v rámci svých klubů neúčastnila - za necelý týden je čekaly veledůležité nominačky a tak bylo třeba odpočívat. Jakékoliv vítězství se však počítá - s nestabilními výkony by se takový závod vyhrát nedal.

V ženách sváděla naše áčková štafeta těsný souboj s ženami NTNUI - rozhodlo se až v samém závěru, kde norská finišmenka chybovala. Muži si museli poradit s odpočatou štafetou IFK Göteborg - Michal Smola dokázal na posledním úseku udržet minutový odstup před Jonasem Pilbladem. Špičkově běželo i mužské béčko, které se ještě po 3.úseku drželo před áčkem na druhém místě a které pak Petr Losman přivedl do cíle na medailové pozici, těsně za Göteborgem. Zapadnout by neměl ani výkon Vojty Krále na prvním úseku - neočekáván se přiřítil do cíle na třetím místě v jednom z nejlepších časů dne.

České štafety si tak ze závodu odvezly dobrý pocit, zatímco prize money zůstaly na severu - reprezentační týmy se do boje o prémie celkem logicky nepočítaly.

Organizace celého O-festivalenu nebyla, trochu překvapivě, nijak okázalá (vezmeme-li v úvahu, že se jedná o jedny z největších norských závodů). Při štafetách se dokonce nabíhaly některé kontroly, které už závodníci navštívili při jednotlivcích. Štafety také byly trochu zbytečně dlouhé - přece jen se den předtím běžela náročná klasika. Dobrý test vůle a odolnosti.

Výsledky:

:: H OPEN :: D OPEN


Dana Brožková si v cílové rovince mohla vychutnávat hezký pocit z dobře zvládnutého úkolu.


I Michal Smola měl důvod k úsměvu - a z úplně jiného důvodu, než na AMS v Estonsku ;)


Naši svou účast na vyhlášení moc neplánovali, a tak se několika přítomným divákům představili v uvolněném stylu "každý pes jiná ves". 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
Raná specializace
... není doporučovaná. Budeme-li děti ve vývoji zatěžovat požadavky na intenzivní systematický trénink a vysokou výkonnost, bude to mít dopad na jejich výkonnostní strop v dospělosti. (viz. Dovalil - Výkon a trénink ve sportu). V našem OB je toto, bohužel, zaběhnutá praxe (např. MUD pro šestnáctky).
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN