CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

České štafety vyhrály norský O-festivalen
 
13.07.2009 | zobrazení 4056
Den po náročné stíhací klasice se Češi postavili na start znovu, aby si vyzkoušeli atmosféru norských čtyřčlenných štafet. Většina našich podala stabilní výkony a tak mohli Dana Brožková a Michal Smola na posledním úseku bojovat o vítězné vavříny. A úspěšně. Před odjezdem na tréninkový kemp do Trondheimu to bylo pro velkou část týmu sympatické povzbuzení.


A to přesto, že většina norské reprezentace se štafet v rámci svých klubů neúčastnila - za necelý týden je čekaly veledůležité nominačky a tak bylo třeba odpočívat. Jakékoliv vítězství se však počítá - s nestabilními výkony by se takový závod vyhrát nedal.

V ženách sváděla naše áčková štafeta těsný souboj s ženami NTNUI - rozhodlo se až v samém závěru, kde norská finišmenka chybovala. Muži si museli poradit s odpočatou štafetou IFK Göteborg - Michal Smola dokázal na posledním úseku udržet minutový odstup před Jonasem Pilbladem. Špičkově běželo i mužské béčko, které se ještě po 3.úseku drželo před áčkem na druhém místě a které pak Petr Losman přivedl do cíle na medailové pozici, těsně za Göteborgem. Zapadnout by neměl ani výkon Vojty Krále na prvním úseku - neočekáván se přiřítil do cíle na třetím místě v jednom z nejlepších časů dne.

České štafety si tak ze závodu odvezly dobrý pocit, zatímco prize money zůstaly na severu - reprezentační týmy se do boje o prémie celkem logicky nepočítaly.

Organizace celého O-festivalenu nebyla, trochu překvapivě, nijak okázalá (vezmeme-li v úvahu, že se jedná o jedny z největších norských závodů). Při štafetách se dokonce nabíhaly některé kontroly, které už závodníci navštívili při jednotlivcích. Štafety také byly trochu zbytečně dlouhé - přece jen se den předtím běžela náročná klasika. Dobrý test vůle a odolnosti.

Výsledky:

:: H OPEN :: D OPEN


Dana Brožková si v cílové rovince mohla vychutnávat hezký pocit z dobře zvládnutého úkolu.


I Michal Smola měl důvod k úsměvu - a z úplně jiného důvodu, než na AMS v Estonsku ;)


Naši svou účast na vyhlášení moc neplánovali, a tak se několika přítomným divákům představili v uvolněném stylu "každý pes jiná ves". 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Jak efektivně trénovat? V lese!
Budeš dobrý v tom, co trénuješ (obecná pravda). Pokud to obrátíme: Chceš-li být v něčem dobrý, trénuj to! Pro orientačního běžce je nejdůležitějším tréninkem orientační běh vysoké intenzity. Všechno ostatní jsou alternativní formy tréninku, které využíváme proto, abychom rozvíjeli některou činnost zvlášť, z časoprostorových důvodů apod. OB vysoké intenzity je základem tréninku mnohých světových es.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN