CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Kemp Norsko den po dni
 
14.07.2009 | zobrazení 5830
Většina reprezentace zamířila ze světových pohárů v Oslu na tréninkový kemp do oblasti Trondheimu, kde snad orienťák ani nemůže nebavit.


P O N D Ě L ÍPo dvou závodech SP a štafetách jsme tréninkový kemp zahájili trochu netradičně odpočinkovým den. Navštívili jsme Trondheim - dějiště MS 2010 - a v podvečer jsme se vydali poprvé do místní přírody. Postřehový poklus podle potoka měl pomoci aktivně uvolnit unavené svaly, nenásilně přiblížit místní typické objekty (převod terén-mapa) a potrápit paměť při zpětném zákresu do mapy. Úkolem bylo klusat podle potoka, všímat si lampiónů a snažit se je lokalizovat v mapě. M.j. jsme si taky ověřili, že podle potoka to rozhodně není nejrychlejší ;)

:: mapa 1 - potokoběhÚ T E R ÝTrénink v terénech MS 2010 jsme zahájili z gruntu linií, po které jsme vyzkoušeli pár delších postupů houpavým bažinatým lesem.

:: mapa 2 - linieOdpoledne jsme využili metodu věšák-sběrák, která nejen nutí k přesné orientaci, ale taky občas zajistí trochu legrace, když na sebe dva musejí v lese volat aby se našli... ;)
Na závěr byl připravený první SIčák - krátká tratička na sportidentu, na které je možné vyzkoušet si orientaci v tempu a trochu to prošťouchnout.

:: mapa 3 - věšák/sběrák
:: mapa SIčák 1
:: výsledky SIčák 1S T Ř E D APod azurovým nebem jsme vystoupali až nahoru na Vassfjellet a zaběhli si "trať tří terénů": začali jsme v otevřeném, následovaly delší postupy ve svahových bažinách a na závěr sbírání kontrol ve světle zeleném.
Tratě v nádherné divočině měřily 13.1km a 9.4km. S úvodním 45´ výběhem na start to v netradičním horku dalo na kvalitní fázi přes 2.5h.

:: mapa 4 - D
:: mapa 4 - H

K večeru byl na programu další SIčák fičák.

:: mapa SIčák 2
:: výsledky SIčák 2Č T V R T E KZa další lahůdkou jsme si dojeli na okraj Trondheimu na kopec Grakallen. Tam jsme dali middle, při kterém se zase střídaly druhy terénu a razantně měnila viditelnost. Běželo se na SI a závod si s náma v tréninkovém módu zaběhli i Švédi z IKHP.

:: mapa 6 - middle Grakallen D
:: mapa 6 - middle Grakallen H
:: výsledky middle Grakallen D
:: výsledky middle Grakallen H

Odpoledne zase narušil SIčák, tentokrát zaměřený na dohledávky při nízké viditelnosti.

:: mapa SIčák 3
:: výsledky SIčák 3P Á T E KPátek byl ve znamení další klasiky, kterou jsme běželi od chaty. Trať obsahovala pár delších postupů a několik kontrol v typických srázových partiích. Délky 16.0km muži a 11.8km ženy. Zase bylo teplo - a tentokrát nebyla na trati téměř žádná tekoucí voda. Extrémní sucho.

:: mapa 8 - long Nordmarka D
:: mapa 8 - long Nordmarka H

Předposlední odpolední SIčák se dobíhal k chatě a byl docela pestrý - rychlý terén ze začátku, pak přesnost v melioračkách a na závěr docela těžký "dlouhý" postup.

:: mapa SIčák 4
:: výsledky SIčák 4S O B O T APři middlu na severním úbočí Vassfjelletu se ukázalo, že už toho mají všichni plné kecky - nejen fyzicky, ale hlavně mentálně. Kontroly byly docela těžké a norský les zase jednou zažil hitparádu chyb ;)

:: mapa 10 - middle Vassfjellet D
:: mapa 10 - middle Vassfjellet H
:: výsledky middle Vassfjellet

Finále SIčáka mělo zmobilizovat zbytky sil. Startovalo se v těsném hendikepu a závůdek v dost těžké světle zelené oblasti sliboval hodně zábavy, což asi většinou i splnil. Rozhodně bylo o čem mluvit ;)

:: mapa SIčák finále
:: SIčák finále - mezičasy
:: SIčák finále - pořadí v cíliN E D Ě L E

Větší část výpravy zamířila přes hory na letadlo do Osla. Menší část, letící z Trondheimu, si pod vedením trenérky Juřeníkové užívala nádhernou neděli na malebném severu Evropy.Gjenvolhytta - naše základna...letní skandinávská půlnoc

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
K čemu jsou "ANP tréninky"?
Stěžejní fáze působící na rozvoj maximální spotřeby kyslíku a posunování anaerobního prahu. Mají centrální účinek, dají se trénovat alternativně. Podle posledních výzkumů je nejefektivnější běhat týdně 3-4 takové fáze s délkou zatížení nepřevyšující 30 minut. Vhodné je rozdělení do intervalů, např 3 minuty běh intenzitou 90% TFmax + 3 minuty odpočinek. (Do takové kategorie spadají i závody.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN