CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Štafety byly úspěšně kyselé
 
21.08.2009 | zobrazení 5052
V závodě štafet v posledních letech patří naše týmy k aspirantům na medaile. Bohužel se nám nedaří ambice přetavit ve vytoužený kov a ne jinak tomu bylo letos.


Začněme dámskými štafetami, pro které nakonec dostala důvěru trenéra Radka Brožková. Ta se celé jaro potýkala s anémií, kterou se jí podařilo vyléčit až těsně před MS. Radka se koučovi odvděčila za projevenou důvěru skvělým výkonem na prvním úseku, z kterého přiběhla na 5. místě v kontaktu s nejlepšími. Eva Juřeníková na druhém úseku ukázala, že její standardní výkon stačí na nejlepší, a přestože byla v cíli se svým výkonem velmi nespokojená, dokázala udržet kontakt s čelem závodu a předávala na 6. místě necelých 2,5 minuty za vedoucími Finkami. Dana tak měla na jednu stranu skvělou výchozí pozici pro finiš, ale na druhou stranu i nesmírně těžkou. Na posledním úseku se pořadí celý závod přelévalo a z vítězství se nakonec radovali Norky před Švédkami a Finkami. Dana českému týmu doběhla pro pěkné 5. místo, když se před ní v závěru dostala švýcarka Simone Niggli.

1 Norway NOR 2:13:10
2 Sweden SWE 2:13:28 +0:18
3 Finland FIN 2:15:25 +2:15
4 Switzerland SUI 2:16:12 +3:02
5 Czech Republic CZE 2:16:26 +3:16
6 Russia RUS 2:20:10 +7:00

Mužský závod začal slibně, když Tomáš Dlabaja přiběhl sice ¨až¨ na 13. místě, ale v kontaktu s čelem. Předával spolu s týmy Finska, Švédska a dokonce před favorizovanými Švýcary. Honza Procházka na druhém úseku využil nejkratší farsty na začátku a propracoval se do čela skupiny, která stíhala vedoucí Ruský tým. Nakonec z toho bylo 3. místo v cíli a slibná výchozí pozice pro našeho finišmana Michala Smolu. Bingo dokázal nemožné a v půlce trati dokonce spolu s Norem zlikvidoval minutový náskok francouzského fenoména Thierryho Gueorgiou. Ve dvou třetinách trati se na čele utvořila skupinka týmů Švédska, Norka, Francie a České republiky, i když Bingo trochu zaostával.


Z boje o medaile se nakonec stal boj o život, když si Švéd Martin Johansson vrazil kus klacku do stehna na noze. Michal Smola s Norbergem a Gueorgiem tak rázem vyměnili boj za medaile za pomoc kamarádovi a my všichni bychom jim měli za tento hrdinský čin poděkovat! Díky Bingo!
/Bet

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Co fyziologicky způsobuje tzv. "únavu"?
- snížení energetických zásob organismu
- nadbytek produktů látkové výměny (např. laktát)
- narušení vnitřního prostředí (např. iontová rovnováha)
- změny koordinačních schopností
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN