CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Naposledy dobít baterky
 
22.08.2009 | zobrazení 4164
Po závodě štafet následoval volný den a závodnici tak dostali poslední možnost dočerpat energii před královskou disciplinou. V národním parku Aggtelek na slovensko-maďarské hranici, jež nebyl ještě nikdy použit pro závod v orientačním běhu, vystartuje první žena v 11 hodin, první muž vyrazí do boje o hodinu později.


V týmu panuje dobrá nálada, nijak poznamenána včerejšími okolnostmi. Část výpravy byla poslána do města, aby uplatnila své znalosti o současných módních trendech, všichni společně pak zítra předstoupí před kritické zraky kolegů z celého světa a budou zhodnocení nejenom za umělecký dojem.

Těch co neběží dlouhou trať je v ubytovacím areálu většina a tak byl dnes mimo jiné připraven i rekreačně sportovní program. Například mikro-OB či labyrint-OB.

A na závěr ještě přidám pohled na některé z našich "longařů" v posledních hodinách před závodem:


Olaf

 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Jak vyzrát na kyselinu?
Anaerobní toleranční trénink rozvíjí schopnost lépe ustát a odbourávat tvořící se laktát, který omezuje výkon. Pro orienťáka je vhodné např. běhat opakovaně 30-90" naplno do kopce s pauzou 2-3x delší. Doba úplného zotavení je dlouhá - 24-96 hodin. Tréninkový efekt je krátkodobý a úplně zmizí během měsíce. Používá se jako ladící trénink, 4-8 týdnů před závody.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN