CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Obhájkyně Dana na klasice těsně čtvrtá
 
25.08.2009 | zobrazení 4310
V posledním závodě letošního MS dělilo Danu Brožkovou od zisku další medaile pouhých jedenáct vteřin. Na medaili útočila i Eva Juřeníková.


Ještě na druhém mezičase patřilo našim ženám druhé a třetí místo. Eva pak ale totálně pokazila těžké kontroly v závěru tratě a propadla se až na devátou příčku.

Dana závěr ustála, přesto se ale musela sklonit před fantasticky finišující Marianne Andersen a také před Minnou Kauppi, která se před naší závodnici dostala spoluprací se suverénkou závodu Švýcarkou Niggli. Takových jedenáct vteřin je hodně hořkých... Dana byla přesto po závodě spokojená. "Nebylo to bez chyby, ale dobrý závod. A té Minně ten bronz prostě nepočítám."

V mužích nastala paradoxně podobná situace, jen v neprospěch Finů. Naturalizovaný Ital Mamlejev "odspolupracoval" závod se suverénním Danielem Hubmannem a doběhl si pro bronz. Tím odsunul na čtvrté místo Fina Haldina, který startoval první a za samostatný heroický výkon si medaili zasloužil jistě víc, než visící Mamlejev. Zatímco Haldin těžko potlačoval obrovské rozčarování (a řešil se finský protest), Mamlejev rozdával rozhovory, ve kterých si neuvěřitelně protiřečil. "Běžel jsem bez chyby a najednou mě doběhl Hubmann o čtyři minuty." V tu chvili byl Mamlejev na 21.miste, dve minuty za nasim Prochazkou... "Běželo se mi skvěle, samozřejmě jsme se v lese stále viděli, viditelnost je tu skvělá. Na tuto medaili jsem dlouho čekal..." Co dodat? Vrcholně trapné!!! Demotivující, poškozující férový kredit našeho sportu. Mmch stejná situace, jako když další Ital Tavernaro dovisel do cíle MS v Japonsku na šestém místě na dohled od medaile. Tenkrát to vyvolalo protesty a obrovské debaty, ale jak je vidět, nezměnilo se vůbec nic...

Zpet k zavodu - i dalsi Cesi podali srdnate vykony. Radka Brozkova se v zaveru vyradila po chybach z prvni desitky, ze slibne pozice odsunul slaby zaver i Martinu Dockalovou. Tri zeny do patnacteho mista jsou vsak rozhodne znamkou skvele pripravenosti.

Muzska klasika pro nas tentokrat byla pri vynucene neucasti Michala Smoly zejmena vkladem do dalsich let. Honzove Prochazka a Sedivy dobehli ve shodnem case na 22.miste s odstupem pouhych peti minut na velkou bednu.

MS je za nami. Prineslo nam obrovskou radost v podobe dalsiho titulu mistryne sveta. Prineslo nam i radu nevyuzitych sanci na dalsi kovy. A prineslo nam i spoustu silnych emoci a krasnych okamziku, korunovanych aktem fair play.

Za rok nas ceka norsky Trondheim. Soucasne jadro ceske reprezentace si postupne vydobilo uznani a respekt nejlepsich svetovych tymu - nejen vysledkove, ale i lidsky. Bude obrovskou vyzvou pokusit se vydobyte pozice udrzet i ve Skandinavii.
 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Celková strategie vytrvalostního tréninku
K ovlivňování krátkodobé a rychlostní vytrvalosti lze přistoupit až po zvýšení aerobní úrovně a úrovně rychlostních schopností.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN