CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Reprezentační sezóna vyvrcholí v uličkách Curychu
 
14.09.2009 | zobrazení 3975
Korunovace vítězů světového poháru probíhá v posledních letech tradičně ve Švýcarsku. I letos se běží kontinentální middle a atraktivní závěrečný sprint. Do boje vyrazí kompletní reprezentační áčko v čele s mistryní světa Danou Brožkovou.
V loňském finálovém závodě se všichni naši závodníci dokázali protlačit do první patnáctky a Jan Procházka se dokonce poprvé ve své kariéře vyhoupl mezi absolutní špičku na velkou bednu. Uličky historického centra Curychu budou další lákavou výzvou.Před závěrečnými závody je z našich v bodování SP nejvýše šestá Dana Brožková. Výborně si stojí i desátá Eva Juřeníková a šestnáctý Jan Procházka, který navíc přišel o nějaké ty body při MS svou diskvalifikací na krátké trati. Silnou motivaci naplno zabodovat bude jistě mít i náš nejlepší sprinter Tomáš Dlabaja, který si bude chtít napravit chuť po průměrném výsledku na MS.

Závody se běží o víkendu 26.-27.9.
Podrobnější informace: www.postfinancesprint.ch

Švýcarské sérii SP bude předcházet třídenní mezinárodní trenérský seminář, organizovaný Rakušany v Dornbirnu na rakousko-švýcarském pomezí. Na programu se vedle lektorů ze Skandinávie a Švýcarska (Thoresen, Salmi, Bührer, Juutilainen...) bude podílet i česká reprezentace prostřednictvím Evy Juřeníkové a Radka Novotného. Akce bude unikátní příležitostí k porovnání přístupů k vrcholovému orientačnímu běhu v aktuálně nejsilnějších zemích a získání řady nových impulsů.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Laufy běhej v terénu!
Vytrvalost rozvíjí aerobní výkonnost, zefektivňuje spalování tuků, má zdravotně preventivní účinek. Dá se trénovat alternativně (lyže, kolo...), ale vzhledem k lokálnímu účinku je pro orienťáky paradoxně nutné ji hlavně naběhat v terénu - pak má i velký vliv na ekonomiku běhu a tím i na závodní výkon. Efektivní intenzita je v rozmezí cca 70-85% TFmax. Vytrvalost je základem pro zvládnutí intenzivního speciálního tréninku. Neměla by se však úplně vynechávat ani v závodním období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN