CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Juniorské loučení v Saském Švýcarsku
 
27.10.2009 | zobrazení 4410
Tradiční Juniorské evropské utkání proběhlo ve skalnatých terénech Saského Švýcarska.


Pohodové závody v inspirativních terénech použitých pro závěrečnou sérii SP 2004 se silnou konkurenční účastí. Z elitních týmů chyběly jen výpravy Švédska a Finska.

Trať pátečního sprintu provedla závodníky městečkem Bad-Gottleuba a přilehlým parkem. Své kvality prokázal vítězstvím v H18 Pavel Kubát. Druhé místo v D18 přidala Tereza Novotná. Mezi šest vyhlašovaných se probojovali v D20 5. Jana Knapová a v H18 6. Jan Petržela.

Skalnatý terén sobotního longu nabídl od samého počátku závodu zajímavé momenty. Umístění startovního koridoru připomínalo orlí hnízdo než začátek trati.

Na povedených tratích se našim barvám dařilo i výsledkově. Druhé místo obsadili Pavel Kubát v H18 a Miloš Nykodým v H20. Na bronz dosáhli Jana Valešová v D18 a Jan Petržela v H18. Do šestice nejlepších zasáhli na čtvrtém místě Lenka Mechlová v D20 a šestá Adélka Indráková v D18.

Shromaždiště longu využili pořadatelé i pro nedělní štafety. Ve vyrovnaném závodě byly naše barvy vidět mezi hlavními aktéry. Vyvrcholení a rozuzlení výsledků přišlo až s posledním úsekem a v samotném závěru závodu. Na stupně vítězů si za třetí místo vystoupila trojice závodnic Novotná, Horčičková, Knapová. S Šesté místo v mužích obsadila trojice Petržela, Kubát, Nykodým.
O vyrovnanosti mužského závodu svědčí minimální odstupy, kdy ve čtyřech minutách doběhla druhá až třináctá štafeta.

V silné konkurenci zahraničních výprav obsadila osmnáctka českých juniorů v hodnocení národů třetí místo za vítěznými Švýcary a Norskem, před čtvrtými Dány a pátým Ruskem.

web JEC 2009

Pár fotek od Švirdy:

sprint
klasika
štafety

 
web | tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
"Nadhraniční trénink"
... umožňuje jedinci poznat sebe sama. Jde o překonávání zdánlivě nepřekonatelných překážek, exkurzi na dno vlastních sil a možností. Odhaluje zejména psychické charakteristiky, ale i slabiny fyzického výkonu na úrovni maxima nebo sklon k různým chybám v maximálním tempu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN