CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

TAKTIKA do druhé fáze
 
18.01.2010 | zobrazení 4314
První zadání pro praktické cvičení bylo dnes odesláno na maily reprezentantů. Obsahem zásilky byly čtyři anonymní tratě z dílny členů RD a hodnotící formulář.


Cílem projektu TAKTIKA je rozvoj a větší zafixování operativního taktického uvažování. Tzn., aby se běhalo víc kontrolovaně a méně na náhodu. Zároveň by tato aktivita měla přispět k celkově vyšší míře adaptace mozku na práci s komplikovanou mapou a na řešení typických orienťáckých úkolů.

V první fázi projektu postavili dobrovolníci své tratě na mapách nadcházejících vrcholných závodů. Úkolem bylo načrtnout norský middle, norskou klasiku, francouzskou klasiku a bulharský middle.

To byla příprava, která měla hlavně za úkol poskytnout dostatek duševní potravy pro následující každotýdenní trápení mozkových závitů.

Teď startujeme do druhé fáze, ve které bude pravidelným úkolem mentálně proběhnout vybrané tratě anonymních autorů s důrazem na aktivní tvorbu operativní taktiky na postupu. Součástí cvičení bude i hodnocení proběhnutých tratí pomocí přiloženého formuláře - to by mělo vést k většímu cviku v odhalování stavitelských pastí a rizikových míst na trati.

(Průvodní dopisy k této aktivitě jsou v sekci metodika. Odkaz na první set tratí byl odeslaný na maily, hodnotící formulář je v sekci PODKLADY.)

/RN

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Aktivační stavy
... psychické rozpoložení před, při a po výkonu. Může být pozitivní (sebedůvěra, odhodlání, spokojenost) nebo negativní (strach, apatie, zklamání...). Žádoucí je mírná pozitivní aktivace. Nadměrnou aktivaci snižuje např. humor, nebo humor ve spojení s agresí (kanadské žerty), dále i teplá sprcha, vlahá koupel, dechová cvičení, hudba apod. Naopak mobilizační účinky má například hromadný zpěv ;-)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN