CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

AMS: Štěpán Kodeda blízko senzačnímu úspěchu
 
20.07.2010 | zobrazení 4549
Akademické MS odstartovalo ve Švédsku zostra - hned na úvod se běžela klasika, ve které tři naši muži doběhli v první desítce.

Bažiny, vřes a převysoké borůvčí panenské divočiny v Gyllbergen, to byl pro všechny podle očekávání silný prožitek - nejen přírodní, ale i hrubě silový. Efektivní taktika zněla "všechno rovně a neztratit se". Zhruba tak, jak svůj ďábelský borůvkový skipping zrealizoval Matthias Merz, který deklasoval zbytek startovního pole o pět minut.

Na fantastický úspěch (považte, běželo se v echt skandinávském terénu!) měl dlouho naskočeno i Štěpán Kodeda, bojující na mezičasech o bronz. Až do jedné z posledních kontrol... srázek se nechtěl dát ani po hlasitém doprošování. Konečné šesté místo však i tak nese punc vysoké kvality. Stabilní výkony podali i devátý Jan Šedivý, desátý Adam Chromý a sedmnáctý Jan Procházka, který svou přípravu nasměroval o něco víc směrem k MS v Trondheimu a technicky byl se svým závodem spokojený... To naopak nemohla prohlásit většina našich žen - kromě Martiny Spurné, která si zaběhla pěkný výsledek hned za první desítkou.

Studentské klání pokračuje zítra přímo v Borlänge městským sprintem. Těšíme se na další kvalitní závod, do kterého stavíme znovu silný tým: Bochenková, Duchová, Svobodná - Dlabaja, Procházka, Kodeda.

(Odkaz na stránky AMS je v horní liště. Aktuální informace včetně map přináší i worldofo.com.)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Trénuj tam, kde závodíš!
"Ti, kteří nejsou zvyklí přeskakovat bažiny, padlé stromy, klopýtat v kamení a bojovat s hustníky, to budou mít při závodě mnohem těžší." (Kent Olsson)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN