CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

AMS: Zlato, stříbro, bronz
 
25.07.2010 | zobrazení 6189
Suverénní middle Radky Brožkové a další parádní štafetové představení celého českého týmu. Ale i nebývalé výkony v ryze severské klasice a množství dalších výsledků do desátého místa. Náročnou švédskou akádu jsme ustáli s noblesou.


AMS Švédsko 2010, souhrnné výsledky českého týmu:
1. Radka Brožková  middle
2. štafeta mužů (Dlabaja, Šedivý, Procházka)
3. štafeta žen (Svobodná, Brožková R, Duchová)
4. Jan Procházka   sprint
6. Štěpán Kodeda   long
6. Štěpán Kodeda   sprint
7. Vojtěch Král   middle
9. Jan Šedivý    long
9. Tomáš Dlabaja   sprint
10. Adam Chromý    long
10. Iveta Duchová   sprint
11. Adam Chromý    middle
12. Martina Spurná  middle
12. Tomáš Dlabaja   middle
... 
Pěkné výkony navíc podaly i obě B-štafety, které doběhly na 6.(holky) a 8.(kluci) místě a porazily řadu papírově silnějších áček.


Šárce Svobodné se nepovedl ani jeden individuální závod, ale štafety zaletěla nejrychleji ze všech.


Vojta Král svůj jediný individuální závod na AMS ustál parádně - na middlu doběhl domácího vítěze sprintu a i přes chyby zaznamenal 7.místo.


Ivča Bochenková zaběhla dobrodružně klasiku, solidně sprint (16.) a rychle štafety.


Štěpán Kodeda naladil na akádu světově - skoro medaile na klasice, šestý na sprintu a špičkový výkon na prvním úseku štafety. Zase o krok dál?


Kristýna Kovářová přinesla do cíle naší béčkovou štafetu na krásném šestém místě.


Jan Procházka odběhal na přípravném kempu v Trondheimu úplně všechno a místo formy si na AMS vezl rozvojovou únavičku. Klasika mu to spočítala, sprint (4.) a štafetu (2.) už urval na bojovnost. Tak ať to vyjde na MS!


Iveta Duchová bojovala. Na sprintu (10.) to chtělo lehčí nohy, na middlu (14.) nechybovat. Společná radost je však největší - a Iveta dokázala pojistit našim holkám medailový finiš.


Adam Chromý - ačkoliv na pódium nedosáhl, ve všech závodech ho od něj dělilo jen málo. Desátý na klasice, dvanáctý na middlu.


Martina Spurná zaběhla z našich žen nejlépší klasiku (12.).


Jan Šedivý - skoro domácí "tuňák" si zklamání z nepovedeného middlu vynahradil rozhodujícím výkonem na druhém úseku štafety. Potvrdil tak svou pověst spolehlivého štafetmana. K tomu přidal deváté místo na klasice.


Tomáš Dlabaja měl paradoxně tentokrát větší šance na middlu než na svém oblíbeném sprintu. Těžší "tréninkové" nohy však rozhodily techniku a vše se sešlo až při štafetě.


Radka Brožková ukázala náramnou rychlost už na klasice. Titul však získala "až" na middlu. Zato naprosto jednoznačně, s náskokem jedné a půl minuty!


zleva dole: Martina Spurná, Ivča Bochenková, Iveta Duchová, Radka Brožková, Šárka Svobodná, Kristýna Kovářová; horní řada zleva: Jan Šedivý, Jan Procházka, Robert Andersson (fyzio), Radek Novotný (kouč), Ondra Vodrážka (kouč), Tomáš Dlabaja, Vojta Král, Štěpán Kodeda, Adam Chromý.

Za dva roky žhavá odveta v Alicante! 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Výkon v OB
Výsledek orientačního běžce stojí na třech hlavních pilířích: orientační technika + mentální kapacita-taktika + fyzická kapacita. Nad tím vším je klíčová nadstavba: umění závodit (tzn. podat výkon když je to potřeba).
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN