CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Je to tady - vyrážíme do pole! Norské MS začíná v neděli
 
04.08.2010 | zobrazení 4172
Patnáctičlenný český tým se ve čtvrtek sejde poblíž Trondheimu. Čekají nás fantastické závody v přepychových terénech. Svátek orienťáku, který si budeme chtít užít. A uspět.


Závody začínají v neděli dvoukolovým sprintem, první "lesní" disciplína se běží v pondělí - kvalifikace middle. Těch pár dní do startu bude na místě docela důležitých - i když jsme toho v přípravě udělali hodně, stejně je potřeba si pokaždé znovu srovnat mířidla. Vyšší úroveň generalizace, plovoucí viditelnost, rozdíly v průběžnosti - to všechno musí přejít znovu do podvědomí tak, abychom při závodech dělali víceméně bezmyšlenkovitě ta správná rozhodnutí.

Základnou českého týmu bude prostorná lyžařská chata Gjenvollhytta poblíž Klaebu. Na stejném místě jsme pobývali už čtyřikrát, takže ho dokonale známe a cítíme se tam jako doma. O něco delší dojíždění už máme natrénované, výhodou je naopak naprostý klid a volnost, stejně jako dobré podmínky pro doplňkový mezizávodní trénink. A samozřejmě také cena - toto řešení nám umožnilo absolvovat přípravu na arogantně drahé Norsko v solidním rozsahu.

Všechny důležité závody MS už se v programu nadobro přesunuly do odpoledních hodin, což je možná lepší pro diváky(?), ale mnohem horší pro závodníky, kteří tak budou mít hodně nabouraný stravovací režim. Je to však pro všechny stejné a nakonec - není to poprvé.

A co chceme vyválčit? Jaké je očekávání? Na takové otázky se těžko odpovídá. Samozřejmě, bez ambicí tam člověk nemusí jezdit. Jejich veřejným ventilováním se však každý jen zbytečně dostává pod tlak a soudný člověk na takovou otázku nejspíš neodpoví... Navíc, tentokrát o něco víc než v posledních letech platí, že prvořadým cílem je vlastní výkon. Ale abychom přece jen byli konkrétnější, můžeme si jen připomenout, že Dana Brožková byla na klasice ve Švédsku 2004 jen necelé tři minuty za zlatem, že Eva Juřeníková doběhla minulý týden druhá na O-Ringu, že Tomáš Dlabaja už byl dvakrát na sprintu na velké bedně, že obě štafety už několik let pravidelně, ale zatím neúspěšně, útočí na medaile. Jde to! V orienťáku však nevyhrává ten, kdo běží nejrychleji, ale ten, kdo běží nejrychleji s rozvahou. A o to se budeme snažit!

Toto MS bude rozhodně velkým svátkem orienťáku a je skvělé, že na sever zamířili i mnozí čeští fanoušci a kamarádi. Těšíme se na vaši podporu!

Zdá se, že všichni jsou zdraví (ťuk ťuk), nabití znovunabytou energií. Jdeme na to!

stránky MS 2010 Norsko

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Mrštný jako lasička?
Protahování a cvičení na obratnost vedou nejen k prevenci zranění, ale i ke zlepšení ekonomiky běhu a výkonnosti. Protahování zlepšuje četnost zapojování svalových vláken do pohybu a rozšiřuje pohybový rozsah. Cvičení na obratnost působí na lepší svalovou koordinaci a mrštnost, což je v terénu důležité.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN