CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Olaf 4. na sprintu
 
01.05.2003 | zobrazení 3150
Zavodem ve sprintu dnes zacalo Mistrovstvi severu - NOC. V kopcovitem lesiku u Malmköpingu se darilo nasim juniorum. Tomas Dlabaja dobehl 4., 5 vterin za bronzem. Z 9. mista mu zdatne sekundoval i Zbynek Sterba. Nasim zastupcum v hlavnich kategoriich se zavod moc nepovedl.

Marta Sterbova se umistila na 33. miste se ztratou 1:53 na bezkonkurencni Svycarku Romanens. Zuzana Macuchova zabehla podobne, ale byla diskvalifikovana za orazeni chybne(muzske) kontroly.

Lepsim z dvojice muzu byl Michal Jedlicka, ktery dobehl 41. se ztratou 1:30 na famozni beh Sveda Wingstedta. Jaromir Svihovsky mel zavod vyborne rozbehnuty - jeho cilovy cas by pravdepodobne stacil na umisteni hned za desitkou nejlepsich. Na trati vsak tesne vynechal jednu kontrolu a i on byl diskvalifikovan.

Zavod byl pripraven v podobnem stylu jako v Tampere na MS, tzn. v lese, ale jednoduche kontroly a jednoduche postupy. Zpestrenim bylo pomerne znacne prevyseni - muzi meli na 2.7km trate 130 vyskovych metru. Po celou dobu zavodu neprijemne prselo, neni vsak zima.

Vetsina ceskeho tymu zavodu pouze prihlizela a do deni v lese zasahne az zitra pri kralovske discipline - klasicke trati. Na zeny ceka 9.9km, na muze dokonce 15.9km v narocnem severskem terenu. Do zavodu nakonec nastupuji vsichni nasi krome Michala Jedlicky, ktery klasiku vynechava. Zavod zacina v 9:30.

***

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Úseky místo souvislého tempa?
Delší úseky mají tu výhodu, že je možné pracovat na prahové úrovni delší dobu, aniž by se tělo zakyselilo tolik, jako při neděleném tempu. Běhají se úseky 2-10 min s poloviční pauzou. Doporučuje se 3-6 opakování v 1-2 seriích. Uplatní se zejména v přípravném období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN