CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Rozpuštěný a znovu vypuštěný
 
29.09.2010 | zobrazení 3949
Sezóna je u konce. Před námi je poslední závodní vystupení - svěťáky ve Francii a Švýcarsku, proložené pobíháním po alpských plató příštích dvou MS. Reprezentace bude vbrzku přeskupena a znovu vypuštěna vstříc dalším výzvám. Plán se teprve tvoří, ale jedno zastavení známe už teď - úvodní společný sraz dospělých a juniorů se bude konat 3.-5.prosince v Turnově.


Při příležitosti rozpuštění bych rád poděkoval letošním členům repre za jejich osobní přínos v rámci činnosti týmu. Program byl až téměř nezvládnutelně nabitý, zahraničních výprav dlouhá řada - 4x Norsko, 2x Francie, Slovinsko, Švédsko, Bulharsko, Švýcarsko. Někdo byl u všeho, jiný si vybíral, někdo (ne)byl vybírán, jinému to stačilo jednou. Ať je to jakkoliv, kvalitu prostředí v manšaftu ovlivňuje každý z nás mnohem víc, než si obvykle uvědomujeme.

Právě tak chci připíchnout metál i pánům asistentům Slavíkovi a Šidlovi - bez jejich nezištného, a navíc ortodoxně pozitivistického nasazení by onen téměř nezvládnutelný program byl nezdolatelný. Dík, R+R!

Přichází podzim. Čas plánování, bilancování a hodnocení (nějaká se objeví i na reprewebu)... Takové hodnocení nemá za cíl někoho kritizovat nebo chválit, stejně jako příčina chyby v orienťáku nemůže nikdy znít "ztráta kontaktu s mapou". Obojí je až moc prvoplánové. Každým konstruktivním hodnocením se snažíme tlačit vývoj věcí žádoucím směrem. Zpětná vazba je to, co z mašinérie dělá inteligentní systém. Proto se taková hodnocení sepisují a snažme se je tak i chápat. A jak je to s tou chybou? Inu, každá ztráta kontaktu s mapou je jen viditelný důsledek něčeho neviditelného. Kdo hledá důkladně, příště možná najde rychleji? Cesta vede přes podstatu.

Vypuštěné a znovu napuštěné... bude jako každoročně to naše reprezentační akvárium. Nic nemá smysl dělat jen ze setrvačnosti. Proč dělám orienťák? Proč ho chci dělat na světové úrovni? Proč jsem v reprezentaci? A proč tam vlastně chci být? Taková disputace asi čas od času napadne každého, koho se to týká. Snad. Každopádně jasné cíle a motivy vnesou do vaší činnosti harmonii, razanci a švih.

A konečně ještě stručně k tomu úvodnímu srazu: 3.-5.12. (pá večer - neděle poledne), ve spojení s vyhlášením ankety a o-plesem, který bude 4.12. právě v Turnově. Ubytování - Bartošova Pec, www.bartosovapec.cz. Plná penze. Dospělí a junioři opět dohromady. Na program je zatím brzy, ale poblíž je Drábovna...

Hezký podzim
/R

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Speciální silový trénink
Má přispět k dalšímu rozvoji běžeckých schopností. Provádí se explozivním způsobem s těžkou zátěží v málo opakováních. Cílem není nárůst svalové hmoty, ale aktivace nervových kanálů. (Má se zařazovat minimálně 8 hodin po běžeckém tréninku.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN