CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Rozpuštěný a znovu vypuštěný
 
29.09.2010 | zobrazení 4199
Sezóna je u konce. Před námi je poslední závodní vystupení - svěťáky ve Francii a Švýcarsku, proložené pobíháním po alpských plató příštích dvou MS. Reprezentace bude vbrzku přeskupena a znovu vypuštěna vstříc dalším výzvám. Plán se teprve tvoří, ale jedno zastavení známe už teď - úvodní společný sraz dospělých a juniorů se bude konat 3.-5.prosince v Turnově.


Při příležitosti rozpuštění bych rád poděkoval letošním členům repre za jejich osobní přínos v rámci činnosti týmu. Program byl až téměř nezvládnutelně nabitý, zahraničních výprav dlouhá řada - 4x Norsko, 2x Francie, Slovinsko, Švédsko, Bulharsko, Švýcarsko. Někdo byl u všeho, jiný si vybíral, někdo (ne)byl vybírán, jinému to stačilo jednou. Ať je to jakkoliv, kvalitu prostředí v manšaftu ovlivňuje každý z nás mnohem víc, než si obvykle uvědomujeme.

Právě tak chci připíchnout metál i pánům asistentům Slavíkovi a Šidlovi - bez jejich nezištného, a navíc ortodoxně pozitivistického nasazení by onen téměř nezvládnutelný program byl nezdolatelný. Dík, R+R!

Přichází podzim. Čas plánování, bilancování a hodnocení (nějaká se objeví i na reprewebu)... Takové hodnocení nemá za cíl někoho kritizovat nebo chválit, stejně jako příčina chyby v orienťáku nemůže nikdy znít "ztráta kontaktu s mapou". Obojí je až moc prvoplánové. Každým konstruktivním hodnocením se snažíme tlačit vývoj věcí žádoucím směrem. Zpětná vazba je to, co z mašinérie dělá inteligentní systém. Proto se taková hodnocení sepisují a snažme se je tak i chápat. A jak je to s tou chybou? Inu, každá ztráta kontaktu s mapou je jen viditelný důsledek něčeho neviditelného. Kdo hledá důkladně, příště možná najde rychleji? Cesta vede přes podstatu.

Vypuštěné a znovu napuštěné... bude jako každoročně to naše reprezentační akvárium. Nic nemá smysl dělat jen ze setrvačnosti. Proč dělám orienťák? Proč ho chci dělat na světové úrovni? Proč jsem v reprezentaci? A proč tam vlastně chci být? Taková disputace asi čas od času napadne každého, koho se to týká. Snad. Každopádně jasné cíle a motivy vnesou do vaší činnosti harmonii, razanci a švih.

A konečně ještě stručně k tomu úvodnímu srazu: 3.-5.12. (pá večer - neděle poledne), ve spojení s vyhlášením ankety a o-plesem, který bude 4.12. právě v Turnově. Ubytování - Bartošova Pec, www.bartosovapec.cz. Plná penze. Dospělí a junioři opět dohromady. Na program je zatím brzy, ale poblíž je Drábovna...

Hezký podzim
/R

 
tisk
  narozky dnes slaví
 Vojtěch Kettner   
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
následující akce
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Trénovat centrálně nebo lokálně?
Centrální kapacita se týká výkonnosti oběhového a dýchacího systému a dá se trénovat alternativně. Lokální kapacita je rozhodující pro výkon, je to výkonnost konkrétních svalových skupin, které se podílejí na závodním výkonu. Měla by se trénovat způsobem co nejbližším vlastnímu závodu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN