CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Léto, léto... Jaro, podzim, zima, jaro. Swiss Schwyz.
 
16.04.2011 | zobrazení 5607
Dvaatřicet reprezentantů závodilo a trénovalo ve Švýcarsku. Pět perných zátěžových dní. Snad by všichni souhlasili, že tentokrát to bylo opravdu pestré.


SOBOTA (léto)

Dopoledne model event na middle. Proběhnutí v kontinentálním lese s trochou podrostu.

Odpoledne švýcarské mistrovství ve sprintu, centrum městečka Bremgarten. 26°C ve stínu, jasno, slunce pálí do zazimovaných obličejů. A závodníci to pálí echt bio sprintovou tratí. Světová špička dorazila. Mezi muži není o aktuální světové nadvládě domácích pochyb, v ženách nechybí vedle těhotné Simone Niggli ani Helena Jansson. Konkurovat se pokoušejí Fini, Češi a Italové.

:: sprint - výsledky [HE] [DE] [H20] [D20]
:: [trať DE] Simone Niggli
:: [trať HE] Daniel Hubmann

NEDĚLE (léto)

Švýcarské mistrovství middle. Příměstský les u Bremgartenu - běžný terén, který je pro nás hratelný. Na mírně odlišný styl mapování jsme připraveni z modelu.

:: middle - výsledky [HE] [DE] [H20] [D20]
:: [trať DE] Simone Niggli
:: [trať HE] Baptiste Rollier

Po závodě přesun na náhorní planinu nad Schwyzem, kde nás vítá úchvatné panorama. Relaxační klusání a hry. Léčivá záplava slunce.

PONDĚLÍ (jaro)

Dopolední tour kolem Vierwaldstätter see se zastávkou na trénink v lese Kernwald. Podalpské balvaniště, místy slušně zasekané.
věšák-sběrák: [L1a] [L1b] [L2a] [L2b] [M1a] [M1b] [M2a] [M2b]
vrstevnicovka: [2.1km] [1.3km]
spojky [parkoviště-start]

Odpolední seance u Flinstounových v Goldau. Měřené okruhy na mapě 1:5.000. Alpská moréna - nahrnuté balvany místy velké jak dům, mezi nimi jen obtížně prostupný terén. Vyplatilo se obíhat kolem celé zeměkoule. Ne úplně fér terén, ale cenná extrémní zkušenost. Stále slunečno.
[mapa se všemi okruhy]
[výsledky s mezičasy]

ÚTERÝ (podzim)

Mlha. Leje. Teplota střemhlav padá. Dopoledne volně běhané mapové úseky v nejnáročnější části prostoru Gibel. Hustý déšť, skvělá mapa a vrcholně náročný orienťák. Někdo i tak vychutnal, jiný neodolal a zmrznul.
[úsek A] [úsek B] [úsek C] [úsek D]

Tréninkový měřený middle na Gibelu. Déšť sice neustává, ale většina už to snáší mnohem pozitivněji a bojuje s nástrahami náročné kamenité divočiny, přestože rychleji něž 11.5´/km se nikomu běžet nedaří...
[trať D] [trať H]
[mezičasy D] [mezičasy H]

STŘEDA (zima a jaro)

Klasika s hromadným startem. Předpověď vyšla. Ráno -1°C a 10cm prašanu. Průzkumná výprava na Gibel (o 500 výškových metrů níž) však uznala terén za použitelný a připravené stojany tak putovaly do vánočního lesa.
V době hromadného startu už svítilo sluníčko a tající sníh nekompromisně sprchoval klopýtající vetřelce. Prostě tiomilapodmínky. I na konci náročného kempu v sobě mnozí našli sílu bojovat. Uznání. Dana si bohužel mírně nasekla koleno a stala se tak jedinou zraněnou. Snad to bude brzy dobré.
[hromaďák - všechny kontroly]
[D - okruh 1 a 2] [H - okruh 1 a 2]
[D - okruh 3] [H - okruh 3]
[mezičasy D] [mezičasy H] tak trochu ruční práce, ojedinělé chyby nejsou vyloučené ;)

CELKOVĚ

- úvodní závody: výborná příležitost k porovnání v neutrálním terénu; mnozí podali špičkové výkony, ale celkově máme na víc, než co se na místě podařilo prodat; každopádně je to silný impuls na prahu nové sezóny - u takových závodů není důležitý jen absolutní výsledek, ale i vzkaz z mezičasů

- kemp nabídl terény, které jsou pro nás poměrně cizí (ale velmi blízké terénúm MS ve Francii); kamenitá podložka zabraňuje plynulému mapování za běhu, horský les často rapidně omezuje viditelnost a míra generalizace mapy je v Čechách nevídaná; na to všechno se však dá zvyknout - věřím, že po absolvování Euromeetingu a tohoto kempu už by se mnozí v podobných terénech pohybovali poměrně jistě

- dospělým i juniorům patří pochvala za supr zorganizované vaření (zejména skupinovým šéfkuchařům ;) i za obě parádně uklizené chaty

- Murkovi, Slávovi a Kačorovi pak dík za obětavost při tentokrát poněkud nepříjemném řádění s lampióny - ale i my roznašeči někdy potřebujeme potrénovat "na morál", že pánové? ;)

/RN
(fotky Dan Wolf)

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
No shortcuts!
"Tvrdě trénuj. Na vrchol nevedou zkratky, jen krev, pot a slzy. Musíš umět překonat bolest. Vědomí, že to dokážeš, tě nesmírně posílí." (Kent Olsson)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN