CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Švýcarský víkend zakončí letošní ročník SP
 
29.09.2011 | zobrazení 3532
Letošní ročník světového poháru vyvrcholí závěrečnými dvěma závody v zemi Helvétského kříže. V sobotu se koná krátká trať v Les Ponts-de-Martel. V neděli je na programu finálový závod ve sprintu v centru La Chaux-de-Fonds. Na startu bude kompletní světová špička včetně 14 českých závodníků. Držte nám palce!


V průběžném hodnocení světového poháru si prozatím nejlépe vedou Švédka Annika Billstam, respektive Švýcar Daniel Hubmann. Závěrečná série je však bonifikována dvojnásobným počtem bodů a oba tak musejí o vítězství ještě bojovat.

Z českých závodnic je na tom nejlépe průběžně šestá Dana Šafka-Brožková, která má při dvou perfektních výsledcích a souhře dalších okolností stále ještě velkou šanci bojovat o druhé místo. V mužích si nejlépe vede Jan Procházka, který je průběžně 31. Jak vypadá světový pohár před posledními dvěma závody se můžete podívat zde.

V sobotu je na programu krátká trať, v níž mohou startovat všichni přihlášení závodníci. Kteří Češi to budou? Můžete se podívat tady. Závod startuje ve 12:20 a vítěze bychom měli znát nejpozději kolem 16 hodin.

Opravdové finále světového poháru obstará závěrečný nedělní sprint v uličkách historického centra La Chaux-de-Fonds. Závod je určen pouze pro nejlepších 40 závodníků průběžného hodnocení SP. Závod startuje po poledni a nejlepší závodníky letošního světového poháru budeme znát kolem 15 hodin.

Oba závody se konají v podobných terénech, ve kterých se v srpnu příštího roku uskuteční světový šampionát.

Celý víkend přenáší živě švýcarská televize a vy tedy můžete být "přímo" u toho. Odkazy na výsledky, TV i další informace najdete na stránce závodu.

Držte palce našim reprezentantům!

Exik


 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
SP finále    29.9.-1.10.
Grindelwald (SUI)  (RD)
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Hlava mapa
...říkával Filip Toušek v Bloudění orientačního běžce. Tvrzení o nohách, které nikdy nesmějí předběhnout hlavu je stále základní tezí úspěšného závodního orientačního běhu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN