CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Švýcarský víkend zakončí letošní ročník SP
 
29.09.2011 | zobrazení 4063
Letošní ročník světového poháru vyvrcholí závěrečnými dvěma závody v zemi Helvétského kříže. V sobotu se koná krátká trať v Les Ponts-de-Martel. V neděli je na programu finálový závod ve sprintu v centru La Chaux-de-Fonds. Na startu bude kompletní světová špička včetně 14 českých závodníků. Držte nám palce!


V průběžném hodnocení světového poháru si prozatím nejlépe vedou Švédka Annika Billstam, respektive Švýcar Daniel Hubmann. Závěrečná série je však bonifikována dvojnásobným počtem bodů a oba tak musejí o vítězství ještě bojovat.

Z českých závodnic je na tom nejlépe průběžně šestá Dana Šafka-Brožková, která má při dvou perfektních výsledcích a souhře dalších okolností stále ještě velkou šanci bojovat o druhé místo. V mužích si nejlépe vede Jan Procházka, který je průběžně 31. Jak vypadá světový pohár před posledními dvěma závody se můžete podívat zde.

V sobotu je na programu krátká trať, v níž mohou startovat všichni přihlášení závodníci. Kteří Češi to budou? Můžete se podívat tady. Závod startuje ve 12:20 a vítěze bychom měli znát nejpozději kolem 16 hodin.

Opravdové finále světového poháru obstará závěrečný nedělní sprint v uličkách historického centra La Chaux-de-Fonds. Závod je určen pouze pro nejlepších 40 závodníků průběžného hodnocení SP. Závod startuje po poledni a nejlepší závodníky letošního světového poháru budeme znát kolem 15 hodin.

Oba závody se konají v podobných terénech, ve kterých se v srpnu příštího roku uskuteční světový šampionát.

Celý víkend přenáší živě švýcarská televize a vy tedy můžete být "přímo" u toho. Odkazy na výsledky, TV i další informace najdete na stránce závodu.

Držte palce našim reprezentantům!

Exik


 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Statická nebo dynamická síla?
Obě. Kromě dynamické síly, tzn. síly kontrakce svalu, je pro běžce důležitá i statická síla, kdy svaly pasivně drží určité napětí. Týká se to hlavně svalů trupu, které zakrňují i díky počítačové kultuře - např. spodní vnitřní břicho, mezilopatkové svaly... Tyto partie je třeba trénovat speciálními cviky, jinak se vystavujeme možnosti přetížení některých tělesných partií.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN