CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Dana bude v neděli útočit na medailové pozice ve SP!
 
01.10.2011 | zobrazení 4358
Úvodním závodem závěrečného víkendu letošního ročníku SP byl middle ve Švýcarském La Chaux-de-Fonds. Z vítězství se radovali mladá Švédka Tove Alexandersson a mistr světa Francouz Thierry Gueorgiou. Dana Šafka-Brožková doběhla v ženách 6. a v nedělním sprintu bude bojovat o celkové pódium.


Závodilo se v mapově i fyzicky náročných terénech v podhůří Jurských Alp. Bojovalo se nejen o dobrá umístění v závodě SP, ale také o pořádnou porci bodů do celkového hodnocení.

Na ženy čekala trať o délce 5,6 km a všem favoritkám vypálila rybník švédská juniorka Tove Alexandersson (na obrázku uprostřed). Druhá doběhla její reprezentační kolegyně Helena Jansson a třetí Norka Ida Marie Ness Bjorgul.

Výborně běžela Dana Šafka-Brožková, která udělal drobnou chybku jen v úvodu závodu, poté běžela skvěle a vybojovala šesté místo. "Se svým dnešním výkonem jsem spokojená. Ztratila jsem trochu na začátku, kde jsem běžela hodně opatrně, protože to bylo mapově těžké a hodně zavřené. Druhá část závodu už byla jednodušší." Výsledky závodu jsou tady.

Dana poskočila díky získaným bodům na průběžné čtvtrté místo SP a v neděli bude bojovat o umístění mezi nejlepší trojkou. Průběžné výsledky před závěrečným závodem jsou tady.

Mužský závod byl velice vyrovnaný. Na stříbrné a bronzové pozici se za sebou srovnali dva Švýcaři. Druhý skončil Daniel Hubmann, který tak udělal důležitý krok za celkovým vítězstvím. Třetí doběhl Fabian Hertner. Ani jeden z domácích borců však nestačil na letošního mistra světa na middlu Thierryho Gueorgiou, který zaslouženě vyhrál. Nejlepším českým závodníkem byl 16. Tomáš Dlabaja. Výsledky závodu a umístění dalších českých borců najdete tady.

V neděli je na programu závěrečný závod ve sprintu pro 40 nejlepších v průběžném hodnocení SP. Z Čechů uvidíme Danu Šafka-Brožkovou, Evu Juřeníkovou, Ivetu Duchovou, Jana "Beta" Procházku, Tomáše "Olafa" Dlabaju a Stěpána Kodedu. Sprint startuje na náměstí v La Chaux-de-Fonds po poledni a tajenku křížovky rozluštíme před 15. hodinou odpolední. Vše potřebné včetně startovek a odkazů na televizní přenosy najdete na stránce závodu

Hodně štěstí všem českým závodníkům!

Exik


 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Speciální silový trénink
Má přispět k dalšímu rozvoji běžeckých schopností. Provádí se explozivním způsobem s těžkou zátěží v málo opakováních. Cílem není nárůst svalové hmoty, ale aktivace nervových kanálů. (Má se zařazovat minimálně 8 hodin po běžeckém tréninku.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN