CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Dana bude v neděli útočit na medailové pozice ve SP!
 
01.10.2011 | zobrazení 3526
Úvodním závodem závěrečného víkendu letošního ročníku SP byl middle ve Švýcarském La Chaux-de-Fonds. Z vítězství se radovali mladá Švédka Tove Alexandersson a mistr světa Francouz Thierry Gueorgiou. Dana Šafka-Brožková doběhla v ženách 6. a v nedělním sprintu bude bojovat o celkové pódium.


Závodilo se v mapově i fyzicky náročných terénech v podhůří Jurských Alp. Bojovalo se nejen o dobrá umístění v závodě SP, ale také o pořádnou porci bodů do celkového hodnocení.

Na ženy čekala trať o délce 5,6 km a všem favoritkám vypálila rybník švédská juniorka Tove Alexandersson (na obrázku uprostřed). Druhá doběhla její reprezentační kolegyně Helena Jansson a třetí Norka Ida Marie Ness Bjorgul.

Výborně běžela Dana Šafka-Brožková, která udělal drobnou chybku jen v úvodu závodu, poté běžela skvěle a vybojovala šesté místo. "Se svým dnešním výkonem jsem spokojená. Ztratila jsem trochu na začátku, kde jsem běžela hodně opatrně, protože to bylo mapově těžké a hodně zavřené. Druhá část závodu už byla jednodušší." Výsledky závodu jsou tady.

Dana poskočila díky získaným bodům na průběžné čtvtrté místo SP a v neděli bude bojovat o umístění mezi nejlepší trojkou. Průběžné výsledky před závěrečným závodem jsou tady.

Mužský závod byl velice vyrovnaný. Na stříbrné a bronzové pozici se za sebou srovnali dva Švýcaři. Druhý skončil Daniel Hubmann, který tak udělal důležitý krok za celkovým vítězstvím. Třetí doběhl Fabian Hertner. Ani jeden z domácích borců však nestačil na letošního mistra světa na middlu Thierryho Gueorgiou, který zaslouženě vyhrál. Nejlepším českým závodníkem byl 16. Tomáš Dlabaja. Výsledky závodu a umístění dalších českých borců najdete tady.

V neděli je na programu závěrečný závod ve sprintu pro 40 nejlepších v průběžném hodnocení SP. Z Čechů uvidíme Danu Šafka-Brožkovou, Evu Juřeníkovou, Ivetu Duchovou, Jana "Beta" Procházku, Tomáše "Olafa" Dlabaju a Stěpána Kodedu. Sprint startuje na náměstí v La Chaux-de-Fonds po poledni a tajenku křížovky rozluštíme před 15. hodinou odpolední. Vše potřebné včetně startovek a odkazů na televizní přenosy najdete na stránce závodu

Hodně štěstí všem českým závodníkům!

Exik


 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
následující akce
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
dráhový test č. 2    2.6.
Praha - Děkanka  (JRD)
nominační krátká č. 2    3.6.
Řitka  (JRD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Pomalé a rychlé uhlohydráty
Některé uhlohydráty se štěpí rychleji než jiné. Rychlé uhlohydráty způsobují větší výkyvy hladiny krevního cukru než ty pomalé. Obecně by se měly konzumovat před závodem ty pomalé a po závodě ty rychlé. Příklady - pomalé: fazole, čočka, těstoviny, tmavý chléb, mléčné výrobky, jablko, banán, džus. Rychlé: vařená rýže, kornfleky, bílý chléb, vločková kaše, brambory.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN