CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Švýcarský sprint ukončil letošní ročník Světového poháru

02.10.2011 | zobrazení 3519
Sprintem ve Švýcarském La Chaux-de-Fonds byl v neděli oficiálně zakončen letošní ročník Světového poháru. Z vítězství se radovali Finka Minna Kauppi a Švýcar Daniel Hubmann. Dana Brožková doběhla na 10. místě, Tomáš Dlabaja obsadil 16. pozici.

Švýcarský POST FINANCE sprint v posledních letech již tradičně obstarává tečku za aktuální sezonou Světového poháru. Nejinak tomu bylo i letos. Centrem bojů o poslední světové body se stala mekka švýcarského hodinářského průmyslu městečko La Chaux-de-Fonds. Právo startu mělo pouze 40 nejlepších závodníků Světového poháru po 9 uplynulých kolech. Dalším specifikem bylo to, že získaný počet bodů z tohoto závodu se násobil dvěma. O motivaci tedy nouze určitě nebyla.

V obou kategoriích se závodilo na velice rychlých tratích a závod byl nesmírně vyrovnaný. V ženách dominovala Finka Minna Kauppi, která potvrdila svou výbornou formu v podzimní části sezony. Těsně za ní se srovnalo švédské duo Lena Eliasson a Helena Jansson. Pro druhou jmenovanou znamenalo toto třetí místo také celkový triumf ve světovém poháru, jelikož doposud vedoucí Annika Billstam v závodě výrazně chybovala a skončila až na 38. místě.

Skvěle běžela také Dana Šafka-Brožková, která ztratila na vítěznou Finku 29 vteřin, což jí vyneslo konečnou 10. příčku. "Běžela jsem výborně. Celý závod byl z velké části běžák a právě proto jsem spokojená, že ztráta na první místo je jen 29 vteřin. Výsledky jsou hodně vyrovnané," hodnotila Dana v cíli svůj závod. Eva Juřeníková doběhla 14., Iveta Duchová dokončila závod na 23. pozici. Na výsledky závodu se můžete podívat tady.

Také v mužích byly výsledky velice vyrovnané. Symbolické vítězství zaznamenal domácí fenomén Daniel Hubmann, který se stal králem letošní sezony a potvrdil svou první příčku v celkovém hodnocení SP. Druhý doběhl švédský sprinterský specialista Jerker Lysell a třetí další Švýcar Matthias Kyburz. Švýcarská dominance byla ohromující. V nejlepší desítce jich najdete hned šest.

Česká trojice běžela vyrovnaně. Umístění mezi 16. a 21. místem potvrzuje českou příslušnost k širší světové špičce. Nejlepším z našich byl stejně jako na middlu 16. Tomáš Dlabaja. Jen o místo za ním doběhl Jan Procházka. Štěpán Kodeda obsadil 21. pozici. O vyrovanosti závodu i o švýcarské dominanci se můžete přesvědčit ve výsledcích.

Švýcarští organizátoři opět ukázali, že umějí pořádat velké světové závody. Fotky, videa i odkazy na zajímavé rozbory trac-tracu najdete na stránkách závodu.

Gratulace patří vítězům i všem českým závodníkům, kteří se mezi silnou světovou konkurencí určitě neztratili!

Článek o celkovém hodnocení Světového poháru i o umístění českých závodníků si budete na těchto stránkách moci přečíst již brzy. Nyní alespoň stručně. Vyhráli Helena Jansson a Daniel Hubmann. Nejlepšími českými závodníky byli celkově 6. Dana Šafka-Brožková, respektive 27. Jan Procházka. Kompletní výsledky jsou tady.