CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Švýcarský sprint ukončil letošní ročník Světového poháru
 
02.10.2011 | zobrazení 4020
Sprintem ve Švýcarském La Chaux-de-Fonds byl v neděli oficiálně zakončen letošní ročník Světového poháru. Z vítězství se radovali Finka Minna Kauppi a Švýcar Daniel Hubmann. Dana Brožková doběhla na 10. místě, Tomáš Dlabaja obsadil 16. pozici.


Švýcarský POST FINANCE sprint v posledních letech již tradičně obstarává tečku za aktuální sezonou Světového poháru. Nejinak tomu bylo i letos. Centrem bojů o poslední světové body se stala mekka švýcarského hodinářského průmyslu městečko La Chaux-de-Fonds. Právo startu mělo pouze 40 nejlepších závodníků Světového poháru po 9 uplynulých kolech. Dalším specifikem bylo to, že získaný počet bodů z tohoto závodu se násobil dvěma. O motivaci tedy nouze určitě nebyla.

V obou kategoriích se závodilo na velice rychlých tratích a závod byl nesmírně vyrovnaný. V ženách dominovala Finka Minna Kauppi, která potvrdila svou výbornou formu v podzimní části sezony. Těsně za ní se srovnalo švédské duo Lena Eliasson a Helena Jansson. Pro druhou jmenovanou znamenalo toto třetí místo také celkový triumf ve světovém poháru, jelikož doposud vedoucí Annika Billstam v závodě výrazně chybovala a skončila až na 38. místě.

Skvěle běžela také Dana Šafka-Brožková, která ztratila na vítěznou Finku 29 vteřin, což jí vyneslo konečnou 10. příčku. "Běžela jsem výborně. Celý závod byl z velké části běžák a právě proto jsem spokojená, že ztráta na první místo je jen 29 vteřin. Výsledky jsou hodně vyrovnané," hodnotila Dana v cíli svůj závod. Eva Juřeníková doběhla 14., Iveta Duchová dokončila závod na 23. pozici. Na výsledky závodu se můžete podívat tady.

Také v mužích byly výsledky velice vyrovnané. Symbolické vítězství zaznamenal domácí fenomén Daniel Hubmann, který se stal králem letošní sezony a potvrdil svou první příčku v celkovém hodnocení SP. Druhý doběhl švédský sprinterský specialista Jerker Lysell a třetí další Švýcar Matthias Kyburz. Švýcarská dominance byla ohromující. V nejlepší desítce jich najdete hned šest.

Česká trojice běžela vyrovnaně. Umístění mezi 16. a 21. místem potvrzuje českou příslušnost k širší světové špičce. Nejlepším z našich byl stejně jako na middlu 16. Tomáš Dlabaja. Jen o místo za ním doběhl Jan Procházka. Štěpán Kodeda obsadil 21. pozici. O vyrovanosti závodu i o švýcarské dominanci se můžete přesvědčit ve výsledcích.

Švýcarští organizátoři opět ukázali, že umějí pořádat velké světové závody. Fotky, videa i odkazy na zajímavé rozbory trac-tracu najdete na stránkách závodu.

Gratulace patří vítězům i všem českým závodníkům, kteří se mezi silnou světovou konkurencí určitě neztratili!

Článek o celkovém hodnocení Světového poháru i o umístění českých závodníků si budete na těchto stránkách moci přečíst již brzy. Nyní alespoň stručně. Vyhráli Helena Jansson a Daniel Hubmann. Nejlepšími českými závodníky byli celkově 6. Dana Šafka-Brožková, respektive 27. Jan Procházka. Kompletní výsledky jsou tady.

Exik


 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Cílem psychické přípravy...
... je stabilizovat výkonnost na úrovni maximální dosažené trénovanosti. Jinými slovy: psychika je tmelem, jehož pomocí se "lepí" jakýkoliv výkon. Kvalita tmelu pak ovlivňuje stabilitu celé "stavby".
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN