CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Světový pohár 2011 zná své vítěze. Češi se rozhodně neztratili!
 
02.10.2011 | zobrazení 4359
Vítězi letošního ročníku SP se stali Švédka Helena Jansson a Švýcar Daniel Hubmann. Dana Šafka-Brožková bojovala až do posledního závodu o stupně vítězů, nakonec skončila na parádním 6. místě. Nejlepším českým mužem byl 27. Jan Procházka.


Letošní ročník Světového poháru se skládal z celkem 10 závodů. Tři úvodní, které česká reprezentace vynechala, se konaly v rámci Nordic Tour postupně ve Finsku, Švédsku a Norsku. Rovněž finálové závody při MS ve Francii se počítaly do světového žebříčku. Následovaly dva závody SP v Liberci a vše zakončil právě skončený švýcarský víkend.

Mezi ženami byl souboj o nejvyšší příčku vyrovnaný až do samého konce. Už už to vypadalo na vítězství Švédky Anniky Billstam, ta však nezvládla závěrečný dvojnásobně bodovaný sprint a skončila celkově čtvrtá. Vyhrála další Švédka Helena Jansson před Finkou Minnou Kauppi a další Švédkou Lenou Eliasson.

Dana Šafka-Brožková měla před posledním závodem možnost útočit na medaile. Závěrečný sprint byl však velice vyrovnaný, Dana skončila na 10. místě a celkově obsadila 6. pozici. "Kdyby se dnešní sprint nebodoval dvojnásobně, mohlo pořadí vypadat trochu jinak. Taková jsou ale pravidla," hodnotila své celkové umístění Dana. "S celkovým umístěním jsem spokojená. Letos mám však hlavně radost z prvního a dvakrát druhého místa v jednotlivých závodech seriálu." Dana je skromná, šesté místo je však značkou absolutní světové elity! Díky tomuto umístění zopakovala Dana svou celkovou šestou pozici z let 2005 a 2006.

Druhou nejlepší českou reprezentantkou v rámci hodnocení SP je Eva Juřeníková, která obsadila 15. pozici. Do elitní třicítky se vešla ještě Iveta Duchová se svou 27. příčkou. Celkové výsledky jsou tady.

Pokud byl souboj v ženách těsný, o vítězství Švýcara Daniela Hubmanna nemůže být nejmenších pochyb. Daniel nasbíral 788 bodů a zvítězil o více než 200 bodů před fenoménem letošního světového šampionátu Francouzem Thierrym Gueorgiou. Na bronzové příčce skončil opět Švýcar, tentokrát Matthias Merz. Z českých závodníků dopadl nejlépe Jan Procházka, který skončil na 26. místě. Se stejným bodovým ziskem 135 bodů se jen o jedinou příčku hůře umístil Tomáš Dlabaja, který sbíral body především na podzim. Celkové výsledky i další výsledky českých mužů najdete tady.

Co nám právě skončený ročník SP přinesl? V ženách to byla dominance Švédek, kterou se alespoň občas dařilo narušit především díky výkonům Dany Šafka-Brožkové a Finky Minny Kauppi. V mužích dominovali Švýcaři. Celkem čtyři vítězství si však připsal také fenomenální Francouz Thierry Gueorgiou. A co Češi? To je spíše otázka pro hlavního kouče, který výkony svých svěřenců určitě pečlivě zanalyzuje a pak se s námi podělí o výsledek.

Příští ročník SP začíná v druhé polovině května 2012 ve Švédsku, kde se uskuteční úvodní tři závody v rámci evropského šampionátu. Nyní je čas si odpočinout, zanalyzovat výsledky uplynulé sezóny a s chutí se vrhnout do tréninku na sezónu následující. Ať se daří!

Exik


 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Celková strategie vytrvalostního tréninku
K ovlivňování krátkodobé a rychlostní vytrvalosti lze přistoupit až po zvýšení aerobní úrovně a úrovně rychlostních schopností.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN