CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nakročeno do Švýcarska
 
11.10.2011 | zobrazení 4552
Poslední zahraniční výjezd letošního roku neměl jen závodní charakter. Spíše naopak - hlavním cílem byla tvorba představy o terénech příštího MS, které startuje už za neuvěřitelných 276 dní. Je to ale kalup...


Rekapitulace absolvovaného programu z pohledu terénu a tratí:

1 - SP MIDDLE, La Grande JouxTerén relevantní pro MS middle. Technický úvod a fyzický závěr. Hodně náročný úvodní postup smíšeným náletem se škrapovitou podložkou (podobný u žen i mužů) většině našich časově vůbec nevyšel, i bez chyby značné ztráty hned v úvodu. Celkově místy hodně kamenité, místy naopak letecké, vyšší počet plůtků z ostnatého drátu. Často radikálně snížená viditelnost i v bílém lese. V druhé části závodu se jasně ukázalo, že mnozí naši jednoduše fyzicky nestačili.

:: mapa H s postupy Daniela Hubmanna

2 - SP SPRINT, La Chaux de FondsDalší povedené sprintové finále - tohle Švýcaři zvládají opravdu bravurně. Mírně jednodušší tratě, přesto ale sprint podle definice. Celkově solidní výkony všech našich zástupců, výsledkově však už v nabitém středu. Proto je závěr jednoznačný: jakékoliv zrychlení by u závodníků na této úrovni stability výkonu znamenalo výrazný výsledkový posun.

:: mapa H s postupy Daniela Hubmanna (na trati byla výměna mapy)

3 - trénink long, ForstTerén relevantní pro long a štafety. Pro mě osobně příjemné překvapení - typický český les. Rovná rychlá podložka, bílá hladce průběžná, hustníky jak kde. V takových podmínkách můžeme závodit naprosto bez zábran, přenositelnost výkonu do výsledku se jeví slibně. (Toto bylo u Bernu. Příští rok uvidíme, zda i nově uvolněná mapa hned vedle prostoru MS bude mít stejný charakter.)

:: mapa H
:: mapa D

4 - trénink middle, La Grande JouxNávrat do méně využitích partií terénu SP middle. Opět mě zaujaly výrazné, a často neočekávané změny v úrovni průběžnosti a viditelnosti. Závěrečná část tratě nehezká, škrapovitá, nepříliš jasně zmapovaná (detaily obtížné vidět i za chůze). Podle místního znalce je však tento typ terénu pro MS middle hodně relevantní - očekává se spíše svahová navigace. (Tento improvizovaný trénink bylo možné provést je díky tomu, že zrovna na tento den měl místní klub vyjednané povolení k tréninku. Na každou z map v oblasti se může jen dvakrát ročně!)

:: exkluzivní mapa s ručním zákresem

5 - okruhové štafetky, SerroueTréninkové štafetky pro rozbití stereotypu. Dvoučlenné týmy H+D. Tři a tři úseky plus úvodní rozřazovací mapová skládanka. Rychlé náhorní plató, zřejmě nepříliš relevantní pro závody MS.

:: mapa s úseky žen
:: mapa s úseky mužů
:: výsledky po úsecích

6 - trénink "svahem do kaňonu", ChassagneVedle Forstu druhý oficiální trénink MS. V úvodní části tratě silný "maďarský pocit" - kamenitá podložka, nejasně ohraničený porost, krasové kameny. (Švýcaři tu opravdu běželi nominačky na MS2009.) Podle místních závodníků je to ale z hlediska MS mimo mísu.
Spodní část tratě potom měla za cíl dovést borce ke vstupu do kaňonu a la prielom Hornádu (Topče díky za tip). Vlastivědná vsuvka.


:: mapa Chassagne

7 - trénink middle, Le CernilDalší trefa do dnu s povolením. Opět Jura, opět relevantní pro middle. (Mapa z WMOC.) Vzhledem k omezenému počtu jednotek vznikla trať, která svým charakterem bez problémů navazuje na místní pohled na stavbu middlu. Běželo se na SI a Baptistův výkon nám tak poskytl další cenné srovnání a studijní podklady.

:: desetikontrolový middle - trať D i H (postupy B.Rollier)
:: výsledky

Vykročili jsme směrem k MS 2012. Jedno je jasné - je to hratelné, ale pro viditelný výsledek je potřeba pořádně zamakat!

Pro dotvoření nálady pár obrázků od Lally Butchera: 
web | tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Pomalé a rychlé uhlohydráty
Některé uhlohydráty se štěpí rychleji než jiné. Rychlé uhlohydráty způsobují větší výkyvy hladiny krevního cukru než ty pomalé. Obecně by se měly konzumovat před závodem ty pomalé a po závodě ty rychlé. Příklady - pomalé: fazole, čočka, těstoviny, tmavý chléb, mléčné výrobky, jablko, banán, džus. Rychlé: vařená rýže, kornfleky, bílý chléb, vločková kaše, brambory.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN