CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Sestava pro 2012 prozrazena
 
01.11.2011 | zobrazení 5349
Na hrotech útoku Šafka Brožková, Juřeníková, Procházka a Dlabaja. V záloze dravý Kubát nebo legionářka Klechová. To jsou jen některá jména ze sestavy pro sezónu 2012, nabitou špičkovými závody.


Úspěch v terénech MS 2012 není nereálný. Naopak - Švýcarsko by nám mělo svým charakterem vyhovovat. Cesta na výsluní však povede jen přes nekompromisní běžeckou kapacitu. Bez výmluv. Rozvojový cíl je tak docela jasně zakotvený.

Kromě MS se naše ekipa bude snažit uspět i na ME ve Švédsku. Zní to jako předem ztracená mise, ale Švédi vybrali pro závody poměrně hratelné prostory, ve kterých spíše než o skandinávskou lekci půjde o parádní, přiměřeně technický orienťák. Sever nesever: kdo nestačí běžecky, nemá šanci ani tam... ME bude zároveň fungovat i jako odrazový můstek směrem k MS 2013, které probíhá ve Finsku v relativně podobných terénech, jaké nabízí právě okolí Mory a Falunu.

Vždycky je dobré, když sezóna nabízí i alternativní cíle pro širší kádr. Letos budou dva, a oba docela lákavé: studenti se vyrazí začátkem července zahřát do španělského Alicante. Na tamním AMS 2012 budeme obhajovat tři mdeaile. Začátkem srpna se pak závodníci B-sledu budou moci předvést v souboji s rezervami světových velmocí v náročném alpském terénu v Rakousku. Obě akce nabídnou stoprocentně hodně inspirativní tratě.

V plánu RD figurují i tradiční SP ve Švýcarsku, letos netradičně už v červnu, a také několik závodů se statusem WRE, nabízejících ideální příležitost zabojovat o nějaké (stále důležitější) body do světového žebříčku a ověřit si výkonnost.

Reprezentace pro příští rok postrádá dvě opory: Michal Smola a Martina Zvěřinová se z rodinných a pracovních důvodů rozhodli nepokračovat v kariéře. Naopak do týmu se po mateřské pauze vrací Vendula Klechová, do OB naplno naskočí Michaela Gomzyk Omová a muže posílí přední světový junior Pavel Kubát.

:: složení reprezentace OB pro rok 2012

Všem členům reprezentace přeju neutuchající elán a co nejvíc správně trefených tréninků v přípravě! A dodávám, že řada přípravných akcí RD je otevřená a na seznam se dá probojovat.

/RN

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Výkon v OB
Výsledek orientačního běžce stojí na třech hlavních pilířích: orientační technika + mentální kapacita-taktika + fyzická kapacita. Nad tím vším je klíčová nadstavba: umění závodit (tzn. podat výkon když je to potřeba).
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN