CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Těžko na cvičišti... 4 dny, 5 závodů.
 
10.04.2012 | zobrazení 4076
O nadcházejícím víkendu podstoupí česká reprezentace první ostrý test letošní sezóny. Série závodů na švýcarsko-německém pomezí rozhodne o nominaci pro květnové ME. A naznačí, kdo by mohl skrývat v ruce trumfy.


Sérii pěti závodů ve čtyřech dnech odstartuje v pátek dopoledne dráhový závod na 3.000m, jehož dějištěm bude Bodensee stadion v Kostnici.

O víkendu se pak český tým zúčastní švýcarských celostátních závodů se skvělým obsazením - domácím superhvězdám budou sekundovat kromě našich i Noři, Finové, pár Švédů a Italové... V sobotu je na pořadu dne dvoukolový sprint s hendikepovým(!) startem, v neděli se běží kopcovitá klasika.

Nominačky vyvrcholí v pondělí krátkou tratí pod organizační taktovkou reprezentace poblíž německého Ravensburgu. Nejtechničtější závod až v samotném závěru náročné série má ambice důkladně prověřit schopnost podat stabilní výkon v únavě a pod tlakem.

Letošní nominačky nemají terénově mnoho společného s kulisami švédského ME. Dějiště a forma boje o nominace pro ME vychází ze zacílení na hlavní letošní prioritu týmu - a tou je červencové MS ve Švýcarsku.

Nominačních závodů se - až na zraněného Daniela Hájka - účastní kompletní kádr reprezentace, doplněný o několik adeptů startu na AMS.

:: nominační závody pro ME - pokyny

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Krátké intervaly, které nejsou pro sprintery?
Zvyšují obecně kapacitu oběhového systému. Náročný trénink doporučovaný hlavně pro období speciální přípravy a závodů. Běhá-li se v lese, rozvíjí zároveň specifickou svalovou výkonnost. Obvykle 70"/20", 60"/30", 15"/15". 2-3 série po 10-15 minutách.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN