CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Těžko na cvičišti... 4 dny, 5 závodů.
 
10.04.2012 | zobrazení 3531
O nadcházejícím víkendu podstoupí česká reprezentace první ostrý test letošní sezóny. Série závodů na švýcarsko-německém pomezí rozhodne o nominaci pro květnové ME. A naznačí, kdo by mohl skrývat v ruce trumfy.


Sérii pěti závodů ve čtyřech dnech odstartuje v pátek dopoledne dráhový závod na 3.000m, jehož dějištěm bude Bodensee stadion v Kostnici.

O víkendu se pak český tým zúčastní švýcarských celostátních závodů se skvělým obsazením - domácím superhvězdám budou sekundovat kromě našich i Noři, Finové, pár Švédů a Italové... V sobotu je na pořadu dne dvoukolový sprint s hendikepovým(!) startem, v neděli se běží kopcovitá klasika.

Nominačky vyvrcholí v pondělí krátkou tratí pod organizační taktovkou reprezentace poblíž německého Ravensburgu. Nejtechničtější závod až v samotném závěru náročné série má ambice důkladně prověřit schopnost podat stabilní výkon v únavě a pod tlakem.

Letošní nominačky nemají terénově mnoho společného s kulisami švédského ME. Dějiště a forma boje o nominace pro ME vychází ze zacílení na hlavní letošní prioritu týmu - a tou je červencové MS ve Švýcarsku.

Nominačních závodů se - až na zraněného Daniela Hájka - účastní kompletní kádr reprezentace, doplněný o několik adeptů startu na AMS.

:: nominační závody pro ME - pokyny

 
tisk
  narozky dnes slaví
 Jakub Glonek   
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Světové hry    25.-27.7.
Vratislav (POL)  (RD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Krátké intervaly, které nejsou pro sprintery?
Zvyšují obecně kapacitu oběhového systému. Náročný trénink doporučovaný hlavně pro období speciální přípravy a závodů. Běhá-li se v lese, rozvíjí zároveň specifickou svalovou výkonnost. Obvykle 70"/20", 60"/30", 15"/15". 2-3 série po 10-15 minutách.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN