CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Těžko na cvičišti... 4 dny, 5 závodů.
 
10.04.2012 | zobrazení 4229
O nadcházejícím víkendu podstoupí česká reprezentace první ostrý test letošní sezóny. Série závodů na švýcarsko-německém pomezí rozhodne o nominaci pro květnové ME. A naznačí, kdo by mohl skrývat v ruce trumfy.


Sérii pěti závodů ve čtyřech dnech odstartuje v pátek dopoledne dráhový závod na 3.000m, jehož dějištěm bude Bodensee stadion v Kostnici.

O víkendu se pak český tým zúčastní švýcarských celostátních závodů se skvělým obsazením - domácím superhvězdám budou sekundovat kromě našich i Noři, Finové, pár Švédů a Italové... V sobotu je na pořadu dne dvoukolový sprint s hendikepovým(!) startem, v neděli se běží kopcovitá klasika.

Nominačky vyvrcholí v pondělí krátkou tratí pod organizační taktovkou reprezentace poblíž německého Ravensburgu. Nejtechničtější závod až v samotném závěru náročné série má ambice důkladně prověřit schopnost podat stabilní výkon v únavě a pod tlakem.

Letošní nominačky nemají terénově mnoho společného s kulisami švédského ME. Dějiště a forma boje o nominace pro ME vychází ze zacílení na hlavní letošní prioritu týmu - a tou je červencové MS ve Švýcarsku.

Nominačních závodů se - až na zraněného Daniela Hájka - účastní kompletní kádr reprezentace, doplněný o několik adeptů startu na AMS.

:: nominační závody pro ME - pokyny

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Mrštný jako lasička?
Protahování a cvičení na obratnost vedou nejen k prevenci zranění, ale i ke zlepšení ekonomiky běhu a výkonnosti. Protahování zlepšuje četnost zapojování svalových vláken do pohybu a rozšiřuje pohybový rozsah. Cvičení na obratnost působí na lepší svalovou koordinaci a mrštnost, což je v terénu důležité.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN