CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Hotel Lágr - pre EOC kemp
 
30.04.2012 | zobrazení 4239
Po dlouhé době jsme vyrazili na soustředění bez vedení, a tak jsme tušili, že to bude v low-costovém provedení. Ovšem při příjezdu na ubytování nám spadly brady. Hotel Lágr Falun, obehnaný třímetrovými zdmi s ostnatým drátem, na první pohled prozradil, proč kouč zůstal doma.


Přivítalo nás zařízení, které již před deseti lety nevyhovovalo vězeňským regulím, zamřížovaná okna a ocelové dveře do pokoje, které nejdou otevřít zevnitř. Teprve po tom zjištění už víme, proč Evička slibovala kaučovi, že se odsud na pivo večer opravdu nedostanem.

Na vycházky (tréninky) nás naštěstí ještě pouští, a tak postupně ochutnáváme místní terény. Vedle otlačených zápěstí od klepet si postupně omlacujem i kotníky v kamenité podložce.

Zdravíme ze severu Dalibora Šidlu, aby se choval slušně a nemusel bručet jako my. Naštěstí na zítřejší ráno naplánoval vedoucí akce vzpouru a hromadný útěk do další destinace Orsa, která je proslulá kamenolomy a uhelnými doly.
 
web | tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
Statická nebo dynamická síla?
Obě. Kromě dynamické síly, tzn. síly kontrakce svalu, je pro běžce důležitá i statická síla, kdy svaly pasivně drží určité napětí. Týká se to hlavně svalů trupu, které zakrňují i díky počítačové kultuře - např. spodní vnitřní břicho, mezilopatkové svaly... Tyto partie je třeba trénovat speciálními cviky, jinak se vystavujeme možnosti přetížení některých tělesných partií.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN