CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

První nominovaní na MS2003 SUI: Michal Horáček a Zuzana Stehnová
 
06.06.2003 | zobrazení 3403
V náročném horském terénu v okolí Štrbského Plesa proběhl první nominační závod pro letošní MS. Vítězové Michal Horáček a Zuzana Stehnová si poměrně s přehledem vyběhli přímou nominaci na srpnové MS ve Švýcarsku.


V dopolední kvalifikaci, která proběhla v extrémním horském terénu Mlynické doliny severně od hotelu FIS, stál však Michal Horáček na pokraji propasti vyřazení - postoupil nakonec z posledního místa ve skupině. Velké zklamání přinesla kvalifikace i Radkovi Ticháčkovi - ten dokázal vyhrát svou skupinu, ale při kontrole ražení se ukázalo, že orazil špatnou kontrolu a byl diskvalifikován. Totéž postihlo mezi ženami jednu z favoritek Danu Brožkovou. Naopak pozdější vítezka Zuzana Stehnová naznačila už suverénním vítězstvím v kvalifikaci, že jí tento závod zastihl v dobré pohodě.
Pro ilustraci: Nejrychlejší muž Ruda Ropek běžel 9 min/km, Zuzka 9,6 min/km (ženy měly tratě vedené v poněkud běhatelnějších oblastech).

Finále proběhlo v malé členíté oblasti jižně pod Štrbským Plesem. Brzy startující Horáček brzy převzal vedení v závodě od později diskvalifikovaného SLováka Dávidíka. Průběhy dalších favoritů kolem cílového prostoru naznačovaly, že Michalův čas by mohl stačit hodně vysoko. Drama vrcholilo úplně v závěru - poslední startující Ruda Ropek to však o minutu nestihl.
Mezi ženami zaběhla slušně Majka Honzová, která však běžela finále B a neměla tak šanci promluvit do boje o nominaci. Vedení v A-finále převzala nadlouho Bohdana Térová, před kterou se v závěru dostala jen Zuzana Stehnová, zato suverénním stylem - o 2,5 minuty. S ní si do cíle doběhla pro třetí místo Míša Przycková.

Vítězové berou přímou nominaci. Nominační závody pokračují o víkendu dvěma závody v klasickém kontinentálním terénu poblíž Lidečka na česko-slovenském pomezí.

Výsledky a ukázky tratí z 1.NZ jsou k dispozici na stránce závodu.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
Světové hry    25.-27.7.
Vratislav (POL)  (RD)
následující akce
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
SP série 3    24.-27.8.
Cesis (LAT)  (RD)
Kemp MS    28.8.-1.9.
Cesis (LAT)  (RD)
Euromeeting    1.-3.9.
Moss (NOR)  (RD)
Mapový kemp    4.-7.9.
Norsko  (RD)
Co všechno má regenerační vliv?
- kvalita samotného tréninku
- spánek
- životospráva
- denní rytmus
- regenerační pohyb (nízká intenzita; jiné sval. skup.)
- strečink
- kvalitní strava
- pitný režim
- vodní procedury (teplota vody hraje důležitou roli)
- tepelné procedury (sauna; pára méně vhodná)
- masáže
- psychologické postupy
- a některé netradiční přístupy: akupunktura, akupresura, ultrafialové záření, infračervené záření, aromaterapie, dechová cvičení, jóga
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN