CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Univerzitní kvalifikace - pět ze šesti prospělo
 
15.07.2012 | zobrazení 3427
Proti očekávání byla kvalifikace sprintu v areálu lausannské univerzity naopak poměrně jednoduchá.


Na prvních postupech čekal závodníky jednoduchý ťukec kolem menších budov, i když třeba hned na jedničku mírně zaváhala Eva, když si v mapě nevšimla tenké zídky. Po radiofotokontrole, na druhé půlce trati, se na pár delších postupech muselo vymyslet, kudy oběhnout rozsáhlé komplexy budov s členitým půdorysem, většina postupů však byla opět jen o pozornosti. Žádné záludnosti s více úrovněmi se nekonaly, ani mapa nic takového nenabízela.
Z našich se nechala zaskočit jen Ivča. "na začátku prvního delšího postupu jsem chvíli stála a váhala nad volbou" , po jedné nevýhodné volbě na kratším postupu pak pohřbila naděje na posledním dlouhém postupu: "zazmatkovala jsem a nejdnou jsem si myslela že jsem o dvě uličky dál". K postupu chybělo 48 sekund, resp. 6 míst.
Ostatní naši se do první patnáctky vešli, ale leckdy to bylo dost těsné. Fyzička byla tedy poměrně rozhodující, na postup se v dámských skupinách nesmělo ztratit víc než 1:09-1:53, v mužských 0:33 - 1:05
Mezi ženami neunikl postup žádné favoritce, v mužích se nedařilo Norům, jimž vypadli dva ze tří zástupců, včetně Österba, který přijel jen na tuto disciplínu a nakonec mu k šanci na boje o medaile chyběla jediná vteřina. Podle dostupných informací však pouze příliš věřil svému výkonu a ani do cíle nefinišoval naplno.Zřejmě historickým úspěchem byl postup zástupce Jihoafrické republiky, mezi hrdiny dne se však zařadil Keňan Njuguna, který ovšem pro překročení limitu nebyl ani klasifikován. 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Kdy zakopneme o anaerobní práh?
Anaerobní práh (ANP) je úroveň zatížení organismu, kdy tělo přestává být schopné plynule odbourávat splodiny anaerobního spalování (např. kyselina mléčná). Začíná se hromadit laktát, svaly tuhnou, zhoršuje se koordinace. Výkon začne po krátké době klesat. Důležitá veličina v souvislosti s efektivním řízením fyzického tréninku.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN