CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Vítězi middlu Mínna a Bertuks, Bet desátý, Dana dvanáctá.
 
17.07.2012 | zobrazení 3924
Po finále na krátké trati jsme si připsali další umístění v desítce. Podle dojmů závodníků to bylo asi i maximum, co jsme mohli podat.


I přesto, že už včera to nebylo zadarmo, hodnotí děvčata dnešní terén jako běžecky ještě víc náročnější a méně průhledný. Daně připomínal loňskou Francii, Iveta ho podle svého názoru ani nedokázala k ničemu přirovnat. Bet až tak příkrý nebyl, nepřehledný a porostově "rozplizlý" byl podle něj prostor hlavně kolem 9./15., naopak zadní pytlík kolem 10-12 byl velmi dobře průběžný, koneckonců celkově byla mapa podstatně méně zelená než včera.

Já jsem se svým výkonem spokojená, rychleji už by to asi fakt nešlo., povídá po závodě Dana. Chybku jsem udělala jen jednu, na 15., trochu jsem ji podběhla, i když nevím proč, nabíhala jsem si ji po hřbítku, pod nímž měla být, ale nebylo to nic zásadního. Ještě uvidím podle mezičasů, jestli někde nebyly výhodnější volby, většinou jsem nad tím radši moc nepřemýšlela a chodila všechno rovně. Stačilo to na 12. místo, s časem 43.17 a ztrátou 5:40, o které se dělí s Litevkou Rybakovaite.

Ani Iveta si nestěžovala, i když jednu chybu udělala. Na sedmičku jsem se už na začátku stočila moc doleva a v závěru naběhla vedlejší údolíčko. Zarazila mě až pěšina a světlina za jejím koncem, od ní už to bylo jasné. Byla tam navíc kamera - úplně stejně jako na ME, taky chyba na sedmičku s televizí. Zrovna tam jí mínula Mína, která startovala o 4 minuty později, takže pokračovala sama. Až později ji doběhla o dvě minuty Lina Strand. Na dvanáctku jsme společně zahly do dohledávky o lesík dřív, ale hned jsme se zase srovnaly. Ještě na předsběrku jsem mohla jít jinak, doleva od kontroly na pěšinu k louce to bylo asi rychlejší, já jsem šla přímo lesem, . Nakonec tedy 19. místo, se ztrátou přesně 7 minut, za 44:37. Jestli se to dalo za 42..., ale míň už opravdu ne.

Pro třetí middlové a deváté vůbec vítězství z MS si nakonec doběhla Minna (za 37:37), která porazila letoší juniorskou mistryni světa v téže disciplíně Tove Alexandersson o 32 sekund, pro bronz si doběhla, se ztrátou 1:26, Ruska Rjabkina. Trať měla 5,5 km, 170 m a 18 k.

Fatální chyby se dopustila Simone, na postupu 7-8 se překoukla v mapě a zamířila na 15. k. na začátku paralelně vedeného protisměrného postupu. Zjistila to až ve žluté prohlubni kousek před 15. k. I tak to stačilo na páté místo, takže medaile by byla jinak jasná.

I Bet absolvoval závod v podstatě na maximum, "akorát postup na sedmičku mě trochu mrzí, na šestce, před křížením trati, jsem se překoukl a mířil chvíli na dvojku. Zjistil jsem to za chvíli, takže jsem moc neztratil, ale udělal jsem tam zbytečně pravý úhel, zatímco jsem zrovna mohl využít znalost prostoru, kterým jsem už od jedničky běžel. I on se jinak řídil společnou taktickou radou - všechno rovně. Měl jsem taky trochu pomalejší start, na začátku jsem udělal malou kličku, ale zvolený postup zprava byl snad nejlepší. Mezičasy nakonec ukázaly, že nejvíc ztratil právě hned na tomto postupu. Nakonec tedy časem 39:01 pro český tým zařídil druhé umístění v první desítce.

Hodně zklamaný byl nakonec jen Vojta, který se od rána necítil úplně ve formě a v závodě mu to netáhlo. "Na sedmičku jsem šel obíhačku zprava po cestě, moc jsem si nevěřil", komentuje asi jediný postup závodu s volbou. Na devítce pak zkazil v nepřehledném prostoru dohledávku, ale nebyl daleko, takže tam zůstalo jen něco přes minutu. Nakonec to znamenalo čas 41:21 a 31. místo, takže za těchto okolností to tak špatný výkon nebyl.

Závod mužů (6,5 km/240 m/20 k) měl nakonec senzačního vítěze, když Lotyš Bertuks potvrdil, že včerejší výkon nebyl náhodný a to až tak, že (s časem 36:45) nenašel přemožitele. Novikov byl o 5 s pomalejší, třetí skončil s časem 37:10 Hertner, takže domácí fanoušci i dnes odjížděli dobře naladěni.
Thierry zůstal trochu ve stínu slavných, i když s dvěma zaváháními kolem 15 sec (na 1. a 10. k.) a jinak stabilním výkonem (ale bez jediného vyhraného mezičasu) mu k medaili chybělo pouhých pět sekund. S vývojem jeho situace - po nedávno doléčené únavové zlomenině - to není až takový propadák.
Baptiste Rollier si hned mezi jedničkou a dvojkou způsobil zranění nohy, bližší popis zranění se dozví až v nemocnici.

Výsledky a mapa

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Obecná síla nejsou rostoucí bicepsy
Při OB se namáhají zejména svaly nohou a trupu. Do tréninku se tak zařazuje obecné posilování zaměřené zejména na vnitřní svaly, které se obvykle do pohybu nezapojují (proti disbalancím) a také na svalstvo trupu, které se tolik nezapojuje při tréninku po cestě (tzv. stabilita trupu). Takové posilování se provádí lehkou zátěží v mnoha opakováních. Kriticky důležitá je správnost provedení!
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN