CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Vystoupali jsme do nové sezóny
 
06.11.2012 | zobrazení 3527
Začali jsme sezónu 2013 v Horní Lidči. Sezónu, která vyvrcholí závody JMS v domácích terénech.


Ve čtvrtek 1.11. odstartovaly 4 společné dny, pro 20 juniorů, kteří nastoupali témeř 4 km a ušli slušných 50 horských km s vlastními věcmi na zádech. Netradiční začátek nové sezóny byl naplněn fyzicky náročnými výstupy do kopců, skal i žebříků, romatikou dalekých výhledů i nočním pobytem na chatě, dobrodružným přesunem divokou přírodou medvědího ráje, společenskými hrami, bábovkovým piknikem i haluškovými hody.

Počasí bylo tak akorát, od všeho něco. Déšť zchladil propocené nosiče na počátku cílové rovinky. Sníh přinesl první nadílku na sjezdovku, aby se nám lépe jelo k chatě. Slunko posunulo nejtěžší tůru do roviny nedělního výletu a dopřálo nám nabouchat co nejvíce kýčovitých momentek. Vítr ukázal svou sílu, když nás nechtěl pustit z posledního kopce.

První, úvodní, etapu zvládli všichni účastníci na výbornou. Další společnou akcí JRD z programu na r. 2013 je lednový sraz v Hradci Králové společně s RDD. Po dvouměsíčním individuálním tréninku, budou na programu mapové tréninky, přednášky a dost možná i kontrolní měření.
Honza P.

Část fotek naleznete na Google profilu.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
úvodní soustředění    16.–19. 11.
Novohradské hory  (JRD)
úvodní sraz RD    23.-26.11.
Litomyšl  (RD)
Laufy běhej v terénu!
Vytrvalost rozvíjí aerobní výkonnost, zefektivňuje spalování tuků, má zdravotně preventivní účinek. Dá se trénovat alternativně (lyže, kolo...), ale vzhledem k lokálnímu účinku je pro orienťáky paradoxně nutné ji hlavně naběhat v terénu - pak má i velký vliv na ekonomiku běhu a tím i na závodní výkon. Efektivní intenzita je v rozmezí cca 70-85% TFmax. Vytrvalost je základem pro zvládnutí intenzivního speciálního tréninku. Neměla by se však úplně vynechávat ani v závodním období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN