CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Sněžka, sauna... Vuokatti
 
10.12.2012 | zobrazení 3389
Roztopená sauna a venku vpravdě polární podmínky. Příprava na MS ve finském Vuokatti pokračovala specifickým srazem v Horní Malé Úpě. Zdoláním zasněžené Sněžky jsme vyslali jasný vzkaz, že výzvu přijímáme a jdeme do toho.


NOB Pienilähde

Směr Finsko - hra na skandinávský způsob generalizace. Vymazáním všech rozhraní porostu, kamenných polí i menších kamenů a překlopením veškeré žluté barvy do semiopenu vznikla mapa skandinávštějšího vzhledu, na které však ani v noci povětšinou nic podstatného nechybělo.
Jedná se tak trochu i o praktickou návaznost na apel na semináři kartografů.
Mapy jsou často plné zbytečného informačního balastu, což částečně vyplývá i z velké odlišnosti mezi většinovým způsobem orientace přes zpětné zařazování do mapy a elitním přístupem dopředné imaginace. Např. právě rozhraní porostu a kamenný povrch jsou značky, které mapu velmi znečitelňují (potlačují viditelnost komunikací) a nenesou přitom ve většině případů žádnou informaci, využitelnou pro závodní orientaci. Takové značky by neměly být používané setrvačně, ale důsledně účelově, tam, kde můžou opravdu něco říct.

[trať D][trať H]

Běžecké intervaly v terénu

Ukázková fáze specifického běžeckého rozvoje.
Úsek dlouhý 950m, vedený po horském průseku. Nerovný podklad, překážky, cca 20cm prachového sněhu. Muži 5 opakování, ženy 4 opakování. Pauza cca 2:30. Nejlepší časy cca 4:45 (H) a 6:25(D).
...Obvykle si myslíme, že na světových middlech zaostáváme kvůli nevyzrálé orientaci. Realita je však taková, že na špičku to často nedá ani po odečtení chyb. V členitém terénu prostě nejsme schopní dostatečně rychle běžet. Přes zimu pro to nic neděláme, ztrácíme terénní kapacitu a s jarem jí zase pracně budujeme, víceméně výhradně běháním závodů. Přitom zlepšení o 1-2minuty by znamenalo v mnoha případech posun do zcela jiné společnosti...
Řešení? Jedna rozvojová fáze týdně na výživném podkladu. Pravidelně. Navíc výborná příležitost k rozbití stereotypu. A že to není kde běhat? Skvěle poslouží i zarostlá paseka, oranice, rýhoviště... Jen je potřeba oprostit se od zavádějícího pocitu, že když neběžím 3 minuty na kilák, tak to nemá smysl. A uvědomit si, na co vlastně trénuju. (Tady šli chlapi první úsek 5:06 a smysl to mělo veliký.)

"Průsek" - krátké video 39" (má to i zvuk)větší obrázek

Test paměťových schopností

V rámci akce jsme provedli jeden z on-line paměťových testů, kde se bez vyvozování jakýchkoliv větších závěrů prokázalo, že rozdíly ve fungování našich mozků mají poměrně zásadní charakter.

Regenerace

Letos bychom rádi na akcích RD nabídli důstojné zázemí. Hlavními pilíři této myšlenky se v Malé Úpě stali Míla Jordánková a privátní wellness přímo na chalupě. Nasazená laťka se bude těžko překonávat...

Teorie

...tentokrát záměrně jen formou individuálních konzultací, při kterých se dostalo opravdu na všechny.

Bowling

4 nadupané týmy, poháry vítězství si vykoulela vykutálená sestava Míša - Dým - Šéďa.Výběh na Sněžku 1602mnm

Prašan, dole -11°C, nahoře -13°C. Hodina a tři čtvrtě plná povznášejících zážitků.Na dobyvatele nejvyššího vrcholu ČR pak čekal na doražení celoodpolední turnaj ve floorbalu, volejbalu a basketu.

V neděli padla další část magistrály směr Lysečiny. Po guláši jsme pak zasněžené hory definitivně předali do užívání natěšeným běžkařům.

PS1: Poděkování personálu Lesního zátiší za skvělý gastronomický servis!

PS2: Nominační kritéria zatím sestavena nebyla, vzhledem k mnohým nejasnostem si bylo potřeba s mnohými nejdřív promluvit. Má to prioritu.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Speciální silový trénink
Má přispět k dalšímu rozvoji běžeckých schopností. Provádí se explozivním způsobem s těžkou zátěží v málo opakováních. Cílem není nárůst svalové hmoty, ale aktivace nervových kanálů. (Má se zařazovat minimálně 8 hodin po běžeckém tréninku.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN