CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

První dva závody SP hvězdné výkony Čechů nepřinesly
 
08.01.2013 | zobrazení 2747
Úvod do série Světového poháru 2013 se Čechům úplně nepovedl. Ale neházejme flintu do žita, třetí závod je "čejsing" start:-)


1. závod SP - middle
Middle v písečných dunách na pobřeží Tasmánského moře zcela ovládli reprezentanti Švýcarska a Švédska. Ti mezi sebe do první osmičky nikoho nepustili. Naši se zařadili na přelom 2. desítky - Jan Šedivý 16. a Jan Procházka 21.

Jan Šedivý: Na závod jsem se hodně těšil, bohužel jsem si ho moc neužil. V půlce mě doběhl Švéd, chvíli jsem zkoušel jít si pořád svůj závod, ale bohužel jsem na to technicky neměl a doběhl za ním.
Jan Procházka: Udělal jsem větší chybu na desáté kontrole. Potom jsem vypadl z rytmu a už se mi nepodařilo se dostat zpět do pohody.
Výsledky, mapy a další info zde.


2. závod SP - sprint
Sprintový dvou-den ve Wellingtonu začal pondělní kvalifikací v centru města. Aréna přímo před budovou parlamentu slibovala zajímavý závod v úzkých uličkách. Zde by stál ještě za zmínku dotaz na team leaders meetingu Italského závodníka, jak jsou úzké uličky v centru. Do oficiálního zápisu pak byla doslova zapsána tato věta: Narrow streets in NZ are not as narrow as in Italy:-). Kvalifikaci vyhrál o parník vítěz prvního závodu Fabian Hertner. Naši zaběhli průměr - Jan Procházka (21.), Jan Šedivý o prsa ve finále (38.).
mapy + výsledky

Po mapově náročné kvalifikaci se dalo čekat, že finále bude opravdovou lahůdkou pro sprintery. Parkový terén s množstvím plotů, terasovitých objektů a zákoutí toto očekávání naplnil. Svojí extratřídu potvrdil Matthias Kyburz, když za sebou nechal druhého Jerkera Lysella o více než půl minuty. Výsledky našich bohužel zůstaly za očekáváním - Jan Procházka 22., Jan Šedivý dokonce disk!

Jan Procházka: Na začátku jsem si nebyl moc jistý volbami postupů a na sedmičku jsem si vzpomněl na Velkou Kunratickou a vyběhl na největší kopec prostoru. To mě stálo skoro minutu. Jinak jsem ale s výkonem spokojen.
Jan Šedivý: Začátek se mi nepovedl byl jsem za mapou z toho pramenilo i špatné oražení šesté kontroly, které byly od sebe cca 15m, pak jsem se dostal do tempa a nebýt disku, bylo by to celkem slušný.

mapy + výsledky

Šéďa na doběhu middlu


Bet po kvalifikaci sprintu 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Orientační technika
= schopnost čtení mapy + pamět + držení směru + rozplánování postupu + volba postupu + dohledávka. Není to zrovna nejjednodušší, že?
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN