CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

První dva závody SP hvězdné výkony Čechů nepřinesly
 
08.01.2013 | zobrazení 2923
Úvod do série Světového poháru 2013 se Čechům úplně nepovedl. Ale neházejme flintu do žita, třetí závod je "čejsing" start:-)


1. závod SP - middle
Middle v písečných dunách na pobřeží Tasmánského moře zcela ovládli reprezentanti Švýcarska a Švédska. Ti mezi sebe do první osmičky nikoho nepustili. Naši se zařadili na přelom 2. desítky - Jan Šedivý 16. a Jan Procházka 21.

Jan Šedivý: Na závod jsem se hodně těšil, bohužel jsem si ho moc neužil. V půlce mě doběhl Švéd, chvíli jsem zkoušel jít si pořád svůj závod, ale bohužel jsem na to technicky neměl a doběhl za ním.
Jan Procházka: Udělal jsem větší chybu na desáté kontrole. Potom jsem vypadl z rytmu a už se mi nepodařilo se dostat zpět do pohody.
Výsledky, mapy a další info zde.


2. závod SP - sprint
Sprintový dvou-den ve Wellingtonu začal pondělní kvalifikací v centru města. Aréna přímo před budovou parlamentu slibovala zajímavý závod v úzkých uličkách. Zde by stál ještě za zmínku dotaz na team leaders meetingu Italského závodníka, jak jsou úzké uličky v centru. Do oficiálního zápisu pak byla doslova zapsána tato věta: Narrow streets in NZ are not as narrow as in Italy:-). Kvalifikaci vyhrál o parník vítěz prvního závodu Fabian Hertner. Naši zaběhli průměr - Jan Procházka (21.), Jan Šedivý o prsa ve finále (38.).
mapy + výsledky

Po mapově náročné kvalifikaci se dalo čekat, že finále bude opravdovou lahůdkou pro sprintery. Parkový terén s množstvím plotů, terasovitých objektů a zákoutí toto očekávání naplnil. Svojí extratřídu potvrdil Matthias Kyburz, když za sebou nechal druhého Jerkera Lysella o více než půl minuty. Výsledky našich bohužel zůstaly za očekáváním - Jan Procházka 22., Jan Šedivý dokonce disk!

Jan Procházka: Na začátku jsem si nebyl moc jistý volbami postupů a na sedmičku jsem si vzpomněl na Velkou Kunratickou a vyběhl na největší kopec prostoru. To mě stálo skoro minutu. Jinak jsem ale s výkonem spokojen.
Jan Šedivý: Začátek se mi nepovedl byl jsem za mapou z toho pramenilo i špatné oražení šesté kontroly, které byly od sebe cca 15m, pak jsem se dostal do tempa a nebýt disku, bylo by to celkem slušný.

mapy + výsledky

Šéďa na doběhu middlu


Bet po kvalifikaci sprintu 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Rychlostní vytrvalost...
...se trénuje třeba tak, že jdeš: 2x 10x úseky 15-20s s pauzou 60-80s; intenzita 95-100% (+ pořádné rozcvičení a výklus)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN