CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Sykovec hostil úvodní sraz juniorů
 
09.12.2013 | zobrazení 3279
Za ideálních sněhových podmínek proběhl na Sykovci (Tři Studně) úvodní sraz JRD.


Už z programu bylo zřejmé, že na prostoje nebude vůbec čas. V pátek hned po příjezdu a krátkém představení se proběhl první trénink - NOB. Startovalo se hromadně po vlnách, nejdřív H, potom D. Pro rozdělení startovního pole byl na tratích použit motýlek.
mapa D20
mapa H20
mezičasy

Večer následovala přednáška o působení v týmu a jeho fungování. Reprezentanti byli seznámeni s kodexem reprezentanta a reprezentační smlouvou.

Sobotní dopolední hra "Na skok do Bulharska" byla oproti původnímu plánu zkrácena. Myšlenka však zůstala zachována, a tak o úvodního píchače, putování bulharskými městy ani dolování pokladu nebyl nikdo ochuzen.
Odpolední program probíhal na několika frontách - část kombotechu, osobní pohovory, sauna.
Večer byl připraven rozbor postupů z pátečního NOB, diskutovalo se o nejčastějších chybách a byly podány první informace k JMS 2014.

Také nedělní trénink se přizpůsoboval podmínce a běžela se kratší klasika, pro větší férovost opět s hromadným startem. Na trati motýlek a pro zpestření byly z mapy vypuštěny průseky v oblasti hustníků.
mapa H20
mapa D20
mezičasy

Všichni si tak užili kontaktních tréninků, které je donutily i ve sněhu vyvinout závodní tempo a nasbírali další zkušenosti především pro štafetové závody.

Užívejte si předvánoční čas, poctivě trénujte, udržujte se zdraví a na konci ledna u Říčan ahoj!
Košík, Mirek, Sosák a Ivule

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Statická nebo dynamická síla?
Obě. Kromě dynamické síly, tzn. síly kontrakce svalu, je pro běžce důležitá i statická síla, kdy svaly pasivně drží určité napětí. Týká se to hlavně svalů trupu, které zakrňují i díky počítačové kultuře - např. spodní vnitřní břicho, mezilopatkové svaly... Tyto partie je třeba trénovat speciálními cviky, jinak se vystavujeme možnosti přetížení některých tělesných partií.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN