CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

-4°, -9°, -11°C
 
27.01.2014 | zobrazení 3067
- to jsou teploty, které provázely 3 tréninkové dny prvního letošního juniorského soustředění v Kostelci nad Černými Lesy (24. - 26.1.).


Otvírákem akce byl páteční nočák na Langustě. Mapa od pohledu nevypadá nijak zvláštně, ale ve skutečnosti se jedná o poměrně záludný terén plný vodotečí a hustníků nejasných rozhraní. Start byl tentokrát intervalový po 2 minutách, kdy vždy vybíhali na trať 2x H a 2x D.
mapa D20
mapa H20
mezičasy

Sobotní dopoledne patřilo výběhům do kopce po pěšíně maximální intenzitou a následným mapovým seběhům v lehce kamenitém terénu na Rybníkách.
okruh A
okruh B
okruh C
okruh D
okruh E
okruh F
výsledky (výběh - seběh - celkem)
mezičasy

Po obědě byla účastníkům akce představena nominační kritéria, která tímto zveřejňujeme.

Po chvíli volna následoval middle na mapě Aldašín, z které byly vypuštěny cesty a také posedy a krmelce. Po dopolední náročné fázi bylo naordinováno střední tempo.
mapa D20
mapa H20
mezičasy

V sobotní podvečer mezi nás zavítala naše nejúspěšnější závodnice posledních let Dana Šafka Brožková, která našim nejlepším juniorkám a juniorům přiblížila svoji dosavadní orienťáckou kariéru, od těch úplných začátků, přes juniorské medaile až po ty "velké" dospělácké. Mohli jsme se tak přesvědčit, že na vrchol vede spousta cest, ale důležitá je poctivá práce, víra ve vlastní schopnosti a že nic není nemožné. Dano, ještě jednou díky!

Nedělní poslední fáze byla tou nejdelší. Na holky čekalo cca 8 km vrstevnicovky, švýcarské hry, hada a dlouhých postupů, pro kluky to bylo ještě o 1,5 km navíc. Tempo bylo spíše volnější s cílem neumrznout, časy se měřily pouze orientačně ( D 67-87 min., H 67-82 min.)
mapa D20
mapa H20

Všichni si zaslouží pochvalu za kladný přístup k celé akci, která byla hlavně kvůli počasí poměrně náročná. Za 1,5 měsíce nás čeká Slovinsko, doufejme, že už snad beze sněhu.

Na závěr děkujeme oddílům RIC, SCP a TAP za poskytnutí mapových souborů a Milanu Binčíkovi za půjčení dataprojektoru.

Více fotek na juniorském rajčeti

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
K čemu jsou "ANP tréninky"?
Stěžejní fáze působící na rozvoj maximální spotřeby kyslíku a posunování anaerobního prahu. Mají centrální účinek, dají se trénovat alternativně. Podle posledních výzkumů je nejefektivnější běhat týdně 3-4 takové fáze s délkou zatížení nepřevyšující 30 minut. Vhodné je rozdělení do intervalů, např 3 minuty běh intenzitou 90% TFmax + 3 minuty odpočinek. (Do takové kategorie spadají i závody.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN