CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Opět Lipica, tentokrát s Nory
 
05.03.2014 | zobrazení 3123
Kličkuje městem rychleji Iveta Duchová nebo Heidi Mårtensson? Doběhne Lundanes Petrželu? Hned první trénink přímořského kempu přinese atraktivní prožitky.


Česká reprezentace míří opět potrénovat do Slovinska, kde si v rámci týdenního soustředění zaběhne i tři etapy rozšířených závodů Lipica Open.

Letošní kemp koordinujeme společně s Nory, kteří většinou také vynechali první závod SP v Turecku, ale do Slovinska dorazí v téměř kompletním složení.

Pro naše závodníky se tak otevírá cenná možnost k nezávaznému porovnání s řadou závodníků absolutní světové špičky. Kromě zmíněných etap poběžíme dohromady s Nory i tréninkové sprinty a štafetovou simulaci. S analýzou celé akce bude navíc přímo na místě oběma týmům pomáhat Jan Kocbach.

Český tým letos rozšířila početná skupina loňských úspěšných juniorů, a Noři jsou na tom obdobně (Mårtensson, Melsom...). I z toho pohledu by kemp mohl přinést porci zdravé rivality a vzájemného poměření.

Hlavní body programu kempu:
PÁ 7.3.: sprint Isola (indiv. + mix štaf.)
SO 8.3.: Lipica Open E1 middle
NE 9.3.: Lipica Open E2 long
ÚT 11.3.: Lipica Open E4 middle
ST 12.3.: štafetová simulace
ČT 13.3.: sprint Vipava
Celý kemp připomíná dvoje třídenní závody, proložené dalším technickým tréninkem. Značná náročnost odpovídá pouhému měsíci, který zbývá do startu letošního ME v Portugalsku. Koneckonců, po příjezdu ze Slovinska se už přejde přímo do ladění na nominačky.

/RN

 
web | tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Úseky místo souvislého tempa?
Delší úseky mají tu výhodu, že je možné pracovat na prahové úrovni delší dobu, aniž by se tělo zakyselilo tolik, jako při neděleném tempu. Běhají se úseky 2-10 min s poloviční pauzou. Doporučuje se 3-6 opakování v 1-2 seriích. Uplatní se zejména v přípravném období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN