CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Opět Lipica, tentokrát s Nory
 
05.03.2014 | zobrazení 3291
Kličkuje městem rychleji Iveta Duchová nebo Heidi Mårtensson? Doběhne Lundanes Petrželu? Hned první trénink přímořského kempu přinese atraktivní prožitky.


Česká reprezentace míří opět potrénovat do Slovinska, kde si v rámci týdenního soustředění zaběhne i tři etapy rozšířených závodů Lipica Open.

Letošní kemp koordinujeme společně s Nory, kteří většinou také vynechali první závod SP v Turecku, ale do Slovinska dorazí v téměř kompletním složení.

Pro naše závodníky se tak otevírá cenná možnost k nezávaznému porovnání s řadou závodníků absolutní světové špičky. Kromě zmíněných etap poběžíme dohromady s Nory i tréninkové sprinty a štafetovou simulaci. S analýzou celé akce bude navíc přímo na místě oběma týmům pomáhat Jan Kocbach.

Český tým letos rozšířila početná skupina loňských úspěšných juniorů, a Noři jsou na tom obdobně (Mårtensson, Melsom...). I z toho pohledu by kemp mohl přinést porci zdravé rivality a vzájemného poměření.

Hlavní body programu kempu:
PÁ 7.3.: sprint Isola (indiv. + mix štaf.)
SO 8.3.: Lipica Open E1 middle
NE 9.3.: Lipica Open E2 long
ÚT 11.3.: Lipica Open E4 middle
ST 12.3.: štafetová simulace
ČT 13.3.: sprint Vipava
Celý kemp připomíná dvoje třídenní závody, proložené dalším technickým tréninkem. Značná náročnost odpovídá pouhému měsíci, který zbývá do startu letošního ME v Portugalsku. Koneckonců, po příjezdu ze Slovinska se už přejde přímo do ladění na nominačky.

/RN

 
web | tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Jak vyzrát na kyselinu?
Anaerobní toleranční trénink rozvíjí schopnost lépe ustát a odbourávat tvořící se laktát, který omezuje výkon. Pro orienťáka je vhodné např. běhat opakovaně 30-90" naplno do kopce s pauzou 2-3x delší. Doba úplného zotavení je dlouhá - 24-96 hodin. Tréninkový efekt je krátkodobý a úplně zmizí během měsíce. Používá se jako ladící trénink, 4-8 týdnů před závody.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN