CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Slovinsko: On the road.
 
10.03.2014 | zobrazení 3546
Lépe ve zkratce vystihnout právě skončené (4.-9.3.) juniorské soustředění nejde. Opravdu jsme značnou část dne strávili cestou na trénink a z něj. Zapříčinila to vichřice, která se původně uvažovanými tréninkovými prostory prohnala zhruba měsíc před akcí. Pro 4 lesní tréninky jsme nakonec vybrali mapy v krasové oblasti jižně od Postojne - Kazlje-Gradnje a Krajna Vas.


Po úvodní rozehřívací fázi (sudá-lichá) se ve středu odpoledne běžela 2 kola middlu na upravené mapě bez cest. Bohužel závěr druhého kola už zahalilo šero, a tak se pro další trénink middlu s handicapovým startem počítaly ztráty pouze z prvního kola.
mapa sudá líchá H20
mapa sudá líchá D20


mapa middle H_1
mapa middle HD_2
mapa middle D_1
mezičasy HD_2
mezičasy HD_1

Čtvrteční dopoledne patřílo poctivé klasice na Krajne Vsi (opět bez cest). Úkolem tréninku bylo proběhnout středním tempem plynule celou trať.
mapa D20
mapa H20
mezičasy

Odpoledne přišel na řadu zmíněný middle z handicapu na Kazlje-Gradnje.
mapa D20
mapa H20
mezičasy

Tréninkovou část soustředění zakončily 2 kratší sprinty v historické části Koperu.
mapa D20_1
mapa DH20_2
mapa H20_1
výsledky

Plusem celé akce bylo, že se nám podařilo vždy večer jednotlivé tréninky rozebrat a účastníci měli včasnou zpětnou vazbu ke svým výkonům a v dalších trénincích a navazujících závodech se už mohli svých předešlých chyb vyvarovat. V takto náročných terénech se opět potvrdilo, že využívání buzoly je ten nejjistější a nejrychlejší způsob orientace.

O víkendu jsme se zúčastnili prvních 2 etap závodů Lipica Open.
V sobotu pořadatelé připravili middle na mapě Dutovlje, což je pokračování prostoru Krajna Vas, kde jsme trénovali. Tato část je o poznání jednodušší, není tak kamenitá, je zde více políček, semiopenu ale i nepříjemných pichlavých hustníků.
V neděli pak přišla na řadu "real classic to remember" v prostoru nad jeskyní Vílenica, který je proslulý příkrými svahy s místy extrémní kamenitou podložkou a medvědem na kopci, který byl i spatřen ;-).
První letošní start juniorského týmu byl úspěšný. Lenka Svobodová a Marek Minář v celkovém součtu po dvou etapách své kategorie vyhráli. Na stupně vítězů je doprovodila na 2. místě Katka Chromá (D20 - 4. Anička Štičková, 5. Kristýna Hlubučková a 6. Simona Chládková LPU, H20 - 5. Ondra Semík, 6. Honza Pavlovec). Navíc i ostatní předvedli v jednotlivých závodech slušné výkony.

Díky a za měsíc zase navíděnou ve Svojanově!

Více fotek na juniorském rajčeti

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Sebekontrola
Orientační běh je vlastně nepřetržité řízení pohybu terénem. Jak ztratíš kontrolu nad řízením (= sám nad sebou), je zle. Uč se proto sebekontrole a koncentraci.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN