CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominačky ME: Mrazivý long
 
23.03.2014 | zobrazení 3574
Teplíčko z páteční dráhy bylo fuč, stejně tak příjemná tříkilometrová distance. Rozuzlení nominační partie o Evropu přinesla poctivá a hodně studená klasika na Lískovci.


Někteří hledali ve vlastním archívu, jiní studovali postupy svých předchůdců. Nominační long o evropský šampionát se totiž v exkluzívním terénu u Sosnové běžel už před 10 lety (z letošních účastníků byli na startu Martinka, Topča a Bet). A tak v cíli byly k zaslechnutí zajímavé rozbory. „Tady jsem šel jako Lála,“ zaznělo třeba.

Mnohem hlasitější však bylo hudrování nad změnou počasí. Slabý, nicméně vytrvalý déšť nacucal místní výživné hustníky tak, že se z termoprádla ždímaly hektolitry vody. Nejvíc ale v chladu trpěly ruce, ve kterých měli mnozí problém vůbec udržet mapu a třeba zvednout kelímek na občerstovačce mohlo znamenat až nepřekonatelný problém.

Každopádně podmínky měli všichni stejné a o tom, že to nakonec nebylo zas tak hrozné, svědčí vesměs pozitivní pocity, se kterými se běžci vraceli z lesa. „Pěkně to odsejpalo,“ shodovali se v názorech na šestnácti a desetikilometrovou trať borovým rájem. A komu to odsejpalo nejrychleji?

Jestli Honza Šedivý během celého víkendu hlásil, že do mrtvol se nekope, pak neděle prokázala, že on k ní má opravdu daleko. Perfektní, stabilní a rychlý výkon bez chyb znamenal nejlepší čas dne. Čtyřicet vteřin za ním se rozhořel už z middlu známý souboj Petržela-Kubát, do kterého se tentokrát přimíchal ještě Honza Procházka. Zatímco v sobotu porazil Ňuf Páju o vteřinu, po 88 minutách na klasice byl lepší o pět sekund. Třetí místo pak s Pavlem podělil Bet.

1. Honza Šedivý 87:51
2. Honza Petržela +0:37
3. Pája Kubát +0:42
3. Honza Procházka +0:42
5. Vojta Král +1:28
6. Štěpán Kodeda +1:58


Mapa se záznamy z GPS je zde.

V holkách se lesní double povedl Ivetě Duchové, která po middlu s převahou vyhrála i long. Její klidná síla opět slavila úspěch. „Hezké,“ mohla pak s úsměvem pronést po oražení cílové jednotky. I přes minutovou chybu na poslední kontrolu uhájila druhé místo další pardubická závodnice Martina Zvěřinová, když o dvě vteřiny vyzrála na Míšu Omovou. Tu mrzela hlavně jedna dvouminutovka na dohledávce. Pro nominační body si doběhly ještě Lenka Poklopová, Jana Knapová a Venda Horčičková, což znamená, že v ženách bodovala stejná šestice, jako v sobotu.

1. Iveta Duchová 71:43
2. Martina Zvěřinová +2:17
3. Míša Omová +2:19
4. Lenka Poklopová +3:57
5. Jana Knapová +4:39
6. Venda Horčičková +4:49


Mapa se záznamy z GPS je zde.

Tím je tedy dobojováno. Podle nominačních kritérií do Portugalska přímo pojedou Iveta Duchová, Miška Omová, Martina Zvěřinová, Honza Procházka, Honza Petržela, Vojta Král a Honza Šedivý. Jména dalších tří žen a tří mužů oznámí vedení reprezentačního týmu do středy. „Chtěl bych být nejlíp do šestky, nic jiného už mě nezajímá,“ hlásí necelé tři týdny před začátkem šampionátu vítěz nominaček Bet. Rozhodně se máme na co těšit. 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Rychlostní schopnosti...
... se dají tréninkem nejméně ovlivnit. Důležitý je totiž zejména vrozený podíl tzv. rychlých a pomalých svalových vláken. Nejlepší sprinteři zaběhli svou první stovku v životě v průměru za 11,34 s.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN