CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominace pro ME Portugalsko a SP Španělsko
 
25.03.2014 | zobrazení 3942
Šedivý vyhrál a nejede. Juřeníková neběžela nominačky, a jede. A sourozenci Poklopovi to zvládli i bez členství v RD... Nominace pro náš ostrý start do mezinárodní sezóny rozhodně není nudná.


nominace pro ME Portugalsko

nominace pro SP Španělsko

Eva Juřeníková zápolila v poslední době se zdravotními komplikacemi. Víkendové výkony na Danish Spring (zejména nedělní druhé místo hned za Majou Alm) však naznačily, že Eva je nejen zpět, ale že na ME rozhodně nepojede bez ambicí na viditelný výsledek.

Naopak Dana Šafka Brožková se kvůli zdraví zatím nedostala do tréninkového rytmu a o nominaci na ME tak ani neusilovala.

I mezi muži budou českým barvám na ME chybět tradiční opory. Tomáš Dlabaja nedávno přerušil svou reprezentační kariéru a Jan Šedivý, přestože vyhrál nedělní nominační klasiku, se rozhodl raději zůstat doma a pořádně potrénovat. Vypadá to iracionálně, ale objektivní ukazatele a hlavní cíle sezóny naznačují, že je to zralé rozhodnutí.

Vedle Evy by tak v Portugalsku k našim oporám měli patřit oba vítězové nominačního bodování - Iveta Duchová a Jan Procházka, těsně sledovaný Vojtou Králem. Pozitivním překvapením víkendu je jasná nominace Lenky Poklopové. Slibnou formu a technickou stabilitu výkonů předvedli v podstatě všichni nominovaní, těšíme se.

Program ME bohužel dává tušit, že tentokrát to "odskáče" klasika - tedy, že ji mnozí závodníci vynechají, aby pošetřili síly. Naši nebudou výjimkou. Sedm závodů v sedmi dnech... Dali byste si při takovém programu klasiku, která má 23km? Nebo 15km, jste-li žena? Je to jistě úžasná výzva, ale pragmatický kalkul bohužel musí v mnoha případech ustoupit sportovnímu nadšení. Chyba závodníků to není...

ME se běží 10.-16.4. půl hodiny jižně od Lisabonu. Tak pokud budete mít cestu...

O víkendu, který předchází ME, se ve Španělsku běží ještě dva závody SP, na které vysíláme "druhý sled" - podobně se asi zachová většina týmů. Světové hvězdy však zřejmě úplně chybět nebudou - ti co bojují o top6 v SP si body ujít nenechají, letos se počítají všechny závody. Na programu bude middle a long v inspirativních terénech, krásný orienťák. A příhodná příležitost pokusit se bez většího tlaku o průrazný výsledek.

Všem nominovaným přejeme vydařené naladění a dostatek rozvahy při uplatnění jejich kapacity na mezinárodní scéně!

/RN

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Celková strategie vytrvalostního tréninku
K ovlivňování krátkodobé a rychlostní vytrvalosti lze přistoupit až po zvýšení aerobní úrovně a úrovně rychlostních schopností.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN