CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

SP: Na zkušenou do Španělska
 
03.04.2014 | zobrazení 3201
Je to jejich šance předvést se na mezinárodní scéně. Vzhledem k tomu, že už ve středu začíná programově náročné mistrovství Evropy, na víkendových Světových pohárech ve Španělsku bude Česko reprezentovat rezervní tým. Do počtu ale být nechce.


Se zvlněným a pichlavým terénem 70 km do Murcie se porve pět mužů (Chloupek, Hubáček, Kubelka, Hájek, Poklop) a jedna žena (Kabáthová). „Bude to jeden z prvních startů mezi dospělými a hned je to Světový pohár,“ připomíná obtížnost okamžiku jeden ze tří loni ještě juniorů ve výběru Tomáš Kubelka. I Adama Chloupka čeká první srovnání se světovou špičkou. Přitom moc nechybělo, aby cestoval o pár dní později na západnější část Pyrenejského poloostrova. „Kouč mi dal na výběr, zda ME či SP. Hlavně kvůli škole jsem zvolil SP. Podle mého na to, abych byl bych schopný něco zaběhnout na takové akci, jako je Evropa, ještě nemám,“ potvrzuje vyspělý přístup Adam, pro kterého je letos hlavním cílem akademické MS v Olomouci. Asi nejpřekvapivějším jménem v týmu pro svěťák je Martin Poklop, který na něj pronikl, aniž by byl stálým členem reprezentace. „Znamená to pro mě hodně. Minulý rok na jaře jsem si přivodil velmi nepříjemné zranění, které jsem léčil dlouho, a návrat k tréninku byl trnitý. Nominace je pro mě povzbuzením, že to mělo smysl,“ říká Víčko.

Největšími odborníky na místní terén budou Dan Hájek a Eva Kabáthová, kteří v prostoru SP běželi dva závody před čtyřmi lety na soustředění Žabovřesk Brno. „Mělo by jít o rychlý, dobře čitelný terén protkaný koryty menších potůčků. Oblasti s hlubokými zářezy v západní části mapy se snad stavitelé vyhnou,“ myslí si Eva, vzápětí však dodává: „Bohužel si skvěle vybavuju skoro všechno, jen ne samotný závod.“ A podobně je na tom i Danáč. „Snad je ale v podvědomí něco, co mě nakonec dokáže zrychlit a pomůže mi hledat tu správnou stopu,“ doufá mezinárodně nejotrkanější člen týmu, který svěťáky bere jako příležitost restartovat svou kariéru.

A jaké budou ve startovním poli, ve kterém by až na výjimky měly chybět kvůli Evropě velká jména, cíle a ambice českého týmu? „Chtěl bych si ohmatat konkurenci, aby bylo kam se posunout. A taky si užít atmosféru,“ zmiňuje jeden ze společných úkolů Michal Hubáček. „Zaběhnout dva kontrolované závody,“ doplňuje další výzvu Dan. A Martin dodává s úsměvem i jednu osobní rovinu: „Chci roznést všechny mlaďáky na kopytech!“

Sobotní long i nedělní middle startují shodně v 10:00 a z obou závodů by měl běžet televizní přenos i živý GPS tracking.

Stránky Světového poháru zde.

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Výklus odplaví škodliviny
Výklus je první část další fáze. Laktát a škodliviny se vlivem výklusu odbourávají mnohem rychleji. 30 minut klusání dokáže snížit hladinu kyseliny ve svalech o 90%! Intenzita klusání by měla být cca 60% TFmax. Lze nahradit i nějakou míčovou hrou.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN