CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

ME preview: 7 dní, 7 závodů
 
09.04.2014 | zobrazení 3196
Netradičně brzký termín a brutální smršť závodů. Kvalifikací na middle začne ve čtvrtek mistrovství Evropy. V portugalském městě Palmela se o cenné kovy porve i třináctka českých reprezentantů.


Nejdřív tři kvalifikace, od neděle pak medailové boje postupně ve sprintu, na middlu, longu a ve štafetách. Ač se to vzhledem k portugalské nátuře může zdát skoro nemožné, dia de folga – neboli volný den – je nedaleko od Lisabonu zřejmě sprosté slovo. Pro závodníky to znamená jediné: Absolvovat kompletní program je skoro nadlidský výkon.

Platí to i pro český tým, který už má samozřejmě za sebou modelové tréninky. Šestice mužů Procházka, Král, Petržela, Kubát, Kodeda, Nykodým a sedm žen Juřeníková, Duchová, Zvěřinová, Knapová, Omová, Horčičková, Poklopová se o starty různě podělí. A to i přesto, že na Evropě může na rozdíl od MS v každé disciplíně startovat až šest běžců jedné země (což paradoxně znamená mnohem větší konkurenci).

V jakém složení tedy do kvalifikací nastoupí?

Q Middle – čtvrtek
Všichni kromě Ivety.

Q Long – pátek
Do značné míry se uvidí podle úspěšnosti na middlu, ale určitě nastoupí:
D: Eva, Iveta, Míša, Jana, Lenka
H: Pája, Dým

Q sprint – sobota
D: Iveta, Mado, Vendula
H: Bet, Vojta, Ňuf, Kody

Pro závěrečné štafety se zatím předpokládá složení A-týmů:
H: Ňuf - Vojta - Bet
D: Mado - Iveta - Eva

K největším českým nadějím budou patřit tradiční opory Honza Procházka, jehož cílem je atakovat umístění do první šestky, a Eva Juřeníková. Ta sice neběžela v Česku nominačky, ale na severu se prezentovala nadějnou formou. „Třikrát jednotlivě do desítky a obě štafety do šestého místa? To by bylo dobré,“ říká k českým ambicím kauč Radek Novotný.

Ten zároveň připojil i první dojmy z Portugalska, kde se očekávají velice rychlé a ne příliš mapově obtížné závody. „Event centrum už jsme našli, takže teď s pohledem upřeným do pomerančového sadu přemýšlíme, jak se dá po kolena v pichlákách běžet čtyři patnáct na kilometr. Ale modely jsou k zastrašení slabých – závody začínají ve čtvrtek,“ vzkázal z krásné haciendy, ve které Češi našli ubytování (a kterou si můžete prohlédnout na facebookovém profilu českého týmu).

Všechny kvalifikace začínají v 10:00 portugalského času, čili v 11:00 SELČ. Z každého ze tří rozběhů postupuje do finále prvních 17 závodníků. Online výsledky by měly běžet na stránkách ME, při finálových závodech poběží nejlepších 42 závodník s GPS.

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Co fyziologicky obnáší "zotavení"?
- uklidnění, návrat funkcí do klidového stavu (srdce, dýchání...)
- obnova energie
- obnova rovnováhy vnitř. prostředí
- výstavba tkání, syntéza bílkovin
- odstranění zplodin látkové výměny
- pokles svalového napětí
- snížení emočního napětí Jednotlivé složky vyžadují různě dlouhý čas.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN