CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

ME preview: 7 dní, 7 závodů
 
09.04.2014 | zobrazení 3065
Netradičně brzký termín a brutální smršť závodů. Kvalifikací na middle začne ve čtvrtek mistrovství Evropy. V portugalském městě Palmela se o cenné kovy porve i třináctka českých reprezentantů.


Nejdřív tři kvalifikace, od neděle pak medailové boje postupně ve sprintu, na middlu, longu a ve štafetách. Ač se to vzhledem k portugalské nátuře může zdát skoro nemožné, dia de folga – neboli volný den – je nedaleko od Lisabonu zřejmě sprosté slovo. Pro závodníky to znamená jediné: Absolvovat kompletní program je skoro nadlidský výkon.

Platí to i pro český tým, který už má samozřejmě za sebou modelové tréninky. Šestice mužů Procházka, Král, Petržela, Kubát, Kodeda, Nykodým a sedm žen Juřeníková, Duchová, Zvěřinová, Knapová, Omová, Horčičková, Poklopová se o starty různě podělí. A to i přesto, že na Evropě může na rozdíl od MS v každé disciplíně startovat až šest běžců jedné země (což paradoxně znamená mnohem větší konkurenci).

V jakém složení tedy do kvalifikací nastoupí?

Q Middle – čtvrtek
Všichni kromě Ivety.

Q Long – pátek
Do značné míry se uvidí podle úspěšnosti na middlu, ale určitě nastoupí:
D: Eva, Iveta, Míša, Jana, Lenka
H: Pája, Dým

Q sprint – sobota
D: Iveta, Mado, Vendula
H: Bet, Vojta, Ňuf, Kody

Pro závěrečné štafety se zatím předpokládá složení A-týmů:
H: Ňuf - Vojta - Bet
D: Mado - Iveta - Eva

K největším českým nadějím budou patřit tradiční opory Honza Procházka, jehož cílem je atakovat umístění do první šestky, a Eva Juřeníková. Ta sice neběžela v Česku nominačky, ale na severu se prezentovala nadějnou formou. „Třikrát jednotlivě do desítky a obě štafety do šestého místa? To by bylo dobré,“ říká k českým ambicím kauč Radek Novotný.

Ten zároveň připojil i první dojmy z Portugalska, kde se očekávají velice rychlé a ne příliš mapově obtížné závody. „Event centrum už jsme našli, takže teď s pohledem upřeným do pomerančového sadu přemýšlíme, jak se dá po kolena v pichlákách běžet čtyři patnáct na kilometr. Ale modely jsou k zastrašení slabých – závody začínají ve čtvrtek,“ vzkázal z krásné haciendy, ve které Češi našli ubytování (a kterou si můžete prohlédnout na facebookovém profilu českého týmu).

Všechny kvalifikace začínají v 10:00 portugalského času, čili v 11:00 SELČ. Z každého ze tří rozběhů postupuje do finále prvních 17 závodníků. Online výsledky by měly běžet na stránkách ME, při finálových závodech poběží nejlepších 42 závodník s GPS.

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Mentální příprava
Orientační běžec musí být připraven optimálně reagovat na nejrůznější spektrum neočekávaných podnětů. Aby se minimalizoval moment překvapení, je vhodné před závodem vyladit myšlení - s využitím dostupných informací si v duchu namodelovat nejrůznější situace, které mohou v závodě nastat, určit taktiku a cíle, motivovat se.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN