CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Sprint ME: Král 12 vteřin od medaile
 
13.04.2014 | zobrazení 3565
Ještě na diváckém úseku mu cinkala medaile. Nakonec ale Vojta Král skončil ve sprintu, první finálové disciplíně ME, na skvělé 9. příčce. K bronzu chybělo pouhých 12 vteřin.


Pořádný kopce a spousta zajímavých, leč často vyrovnaných, voleb. Takový byl sprint v městě Palmela, které hostí šampionát. A Vojckovi sedl náramně. Po výšvihu na místní hrad se dostal na druhé místo za suverénního Švéda Leanderssona, který obhájil titul zpřed dvou let. Bohužel o náskok, který si vytvořil na smečku dalších vlčáků, přišel o něco horší volbou před diváckou kontrolou. I tak ale Vojta ještě při průběhu arénou bojoval o placku.


Vojtova varianta zleva se ukázala o něco pomalejší, než pravá volba, kudy šel Leandersson

Jenže pak přišla výměna mapy a rozhodující ztráta při překonávání hřiště cestou na osmnáctku. „Mělo se běžet skrz, ale když jsem razil 17ku, tak jsem viděl, že kolem celého toho hřiště jsou asi 3 metry vysoké sítě, které byly zmapované jako překonatelný plot. Radši jsem to oběhl zleva a ještě jsem přeběhl jednu mezeru, kde to šlo fiknout. Samozřejmě ty sítě byly děravý v rozích a kdo to proběhl, hodně tím získal. Na 21ku jsem zaváhal, chyba tak 2-3 s řekl bych,“ popsal osudovou chybu Vojcek. Při vyrovnanosti světové špičky je takové zaváhání hodně bolestivé.


Jistota se nevyplatila. Sítěmi proběhl Leandersson o dost rychleji

„Za týden budu s 9. místem spokojený, ale momentálně jsem zklamaný, protože jsem si medaili prohrál po výměně mapy úplně zbytečnými chybkami,“ dodává.

Každopádně Vojta prokázal, že pro letní MS v Itálii budeme mít pro sprint velké medailové želízko. Rychlostně je v absolutní špičce. „Rychlostně možná jo, ale pořád jsem se asi nedokázal srovnat s pocitem, že jsem favorit. Před startem jsem měl hodně sevřený žaludek a i při závodě jsem cítil, že neběžím lehce jako při tréninku. Na MS to samozřejmě zkusím ještě vyladit,“ slibuje.

1. Jonas Leandersson (SWE) 14:25
2. Jerker Lysell (SWE) 14:34
3. Martin Hubmann (SUI) 14:35
9. Vojta Král 14:47
18. Honza Procházka 15:04
22. Honza Petržela 15:14
31. Miloš Nykodým 15:25

V ženách startovala ve finále jen Iveta Duchová, která začala hodně zostra, pak se dlouho držela kolem desátého místa, ale jedna hodně zbytečná chyba ji poslala na konec druhé desítky.

1. Judith Wyder (SUI) 15:29
2. Nadja Volynská (UKR) 15:31
3. Julia Gross (SUI) 15:46
20. Iveta Duchová 16:58 Šampionát pokračuje v pondělí finálovým závodem na middlu.

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Statická nebo dynamická síla?
Obě. Kromě dynamické síly, tzn. síly kontrakce svalu, je pro běžce důležitá i statická síla, kdy svaly pasivně drží určité napětí. Týká se to hlavně svalů trupu, které zakrňují i díky počítačové kultuře - např. spodní vnitřní břicho, mezilopatkové svaly... Tyto partie je třeba trénovat speciálními cviky, jinak se vystavujeme možnosti přetížení některých tělesných partií.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN