CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominačky MS: Tři závody v Itálii
 
28.05.2014 | zobrazení 3163
Vrchol boje o nominaci na letošní světový šampionát je tu. V Trevisu a okolí Asiaga se od pátku do pondělí rozhodne, kdo bude na začátku července reprezentovat Česko na mistrovství světa v Itálii.


Vše začne v pátek sprintem v ulicích Trevisa, který pořádá jako svůj nominační závod italský mančaft. Po dni volna se běží v zákopech z 1. světové války nad Asiagem middle a klání o šampionát zakončí pondělní klasika (muži 17.6km, ženy 11.6km). Lesní disciplíny proběhnou v rámci třídenních závodů 3 days of Tranches (hodnoceny do WRE), na jejichž tratích se čeští běžci porovnají nejen mezi sebou, ale také třeba s finským či dánským týmem. Na startu se ale objeví i Gueorgiou, Lundanes, Novikov a další esa chystající se na MS přímo v Itálii.

Jaký je nominační klíč? Složení výběru bude provedeno spíše na jednotlivé tratě než „do týmu“. Velkou váhu budou mít právě nadcházející srovnávací závody, přihlédnuto však bude i k nedávným výsledkům na mezinárodních akcích. Vítězství v nominačním závodě pak neznamená automatický nominaci na MS.

Do Itálie bohužel ve čtvrtek neodcestuje reprezentace kompletní. Chybět budou Dana Šafka Brožková, která přerušila kvůli mateřským povinnostem kariéru, a také dva účastníci dubnového mistrovství Evropy Vojta Král a Pavel Kubát. „V průběhu května se mi vytvořil na levém lýtku podezřelý flek na místě, kde jsem měl klíště, nechal jsem to týden být, a pak jsem si zašel na kontrolu. Na pohled jasná borelióza,“ říká člen stříbrné štafety z Portugalska Vojta a dodává: „Krevní testy zatím nemám, takže nejen, že netrénuju, ale ani se v současné době neléčím. Situace nic moc, ale na druhou stranu mám dost času na přípravu ke státnicím. Na nominačky bych nejel, ani kdybych byl zdravý, a to kvůli škole. Věřím, že jsem zatím v sezóně předvedl dostatečně dobré výkony na to, aby mě kouč na MS vzal, byť jen třeba na sprint. I za to bych byl rád a poslední měsíc, kdy bych už teoreticky mohl být zdravý, bych tomu věnoval 100% času.“

Zdravotní problémy trápí i Páju. „Po ME jsem měl problémy s hlavou – doktoři to nazvali závratě (motal jsem se a nebyl jsem schopen trénovat). Pak na to navázaly problémy s patama. Na levé patě mám ostruhu, ale paty mě bolely obě. Teď už se to zlepšuje, tak snad se vrátím zpět do tréninku. S nominací nepočítám, chci se soustředit a připravit na AMS,“ vzkázal.

Jména pro MS budou oznámena nejpozději ve čtvrtek 5. června. Aktuální dění z nominaček přinese facebookový profil a web týmu.

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Trénovat centrálně nebo lokálně?
Centrální kapacita se týká výkonnosti oběhového a dýchacího systému a dá se trénovat alternativně. Lokální kapacita je rozhodující pro výkon, je to výkonnost konkrétních svalových skupin, které se podílejí na závodním výkonu. Měla by se trénovat způsobem co nejbližším vlastnímu závodu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN