CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominačky MS: Tři závody v Itálii
 
28.05.2014 | zobrazení 3375
Vrchol boje o nominaci na letošní světový šampionát je tu. V Trevisu a okolí Asiaga se od pátku do pondělí rozhodne, kdo bude na začátku července reprezentovat Česko na mistrovství světa v Itálii.


Vše začne v pátek sprintem v ulicích Trevisa, který pořádá jako svůj nominační závod italský mančaft. Po dni volna se běží v zákopech z 1. světové války nad Asiagem middle a klání o šampionát zakončí pondělní klasika (muži 17.6km, ženy 11.6km). Lesní disciplíny proběhnou v rámci třídenních závodů 3 days of Tranches (hodnoceny do WRE), na jejichž tratích se čeští běžci porovnají nejen mezi sebou, ale také třeba s finským či dánským týmem. Na startu se ale objeví i Gueorgiou, Lundanes, Novikov a další esa chystající se na MS přímo v Itálii.

Jaký je nominační klíč? Složení výběru bude provedeno spíše na jednotlivé tratě než „do týmu“. Velkou váhu budou mít právě nadcházející srovnávací závody, přihlédnuto však bude i k nedávným výsledkům na mezinárodních akcích. Vítězství v nominačním závodě pak neznamená automatický nominaci na MS.

Do Itálie bohužel ve čtvrtek neodcestuje reprezentace kompletní. Chybět budou Dana Šafka Brožková, která přerušila kvůli mateřským povinnostem kariéru, a také dva účastníci dubnového mistrovství Evropy Vojta Král a Pavel Kubát. „V průběhu května se mi vytvořil na levém lýtku podezřelý flek na místě, kde jsem měl klíště, nechal jsem to týden být, a pak jsem si zašel na kontrolu. Na pohled jasná borelióza,“ říká člen stříbrné štafety z Portugalska Vojta a dodává: „Krevní testy zatím nemám, takže nejen, že netrénuju, ale ani se v současné době neléčím. Situace nic moc, ale na druhou stranu mám dost času na přípravu ke státnicím. Na nominačky bych nejel, ani kdybych byl zdravý, a to kvůli škole. Věřím, že jsem zatím v sezóně předvedl dostatečně dobré výkony na to, aby mě kouč na MS vzal, byť jen třeba na sprint. I za to bych byl rád a poslední měsíc, kdy bych už teoreticky mohl být zdravý, bych tomu věnoval 100% času.“

Zdravotní problémy trápí i Páju. „Po ME jsem měl problémy s hlavou – doktoři to nazvali závratě (motal jsem se a nebyl jsem schopen trénovat). Pak na to navázaly problémy s patama. Na levé patě mám ostruhu, ale paty mě bolely obě. Teď už se to zlepšuje, tak snad se vrátím zpět do tréninku. S nominací nepočítám, chci se soustředit a připravit na AMS,“ vzkázal.

Jména pro MS budou oznámena nejpozději ve čtvrtek 5. června. Aktuální dění z nominaček přinese facebookový profil a web týmu.

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Umění odpočívat
Pořádně trénuj, ale najdi odvahu i na řádný odpočinek! Není umění se utavit, je umění trénovat efektivně. (Když např. Michal Horáček cítí, že je přetažený, jde se do lesa jen projít.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN