CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominačky MS: V Trevisu vyhráli Nykodým a Duchová
 
30.05.2014 | zobrazení 3226
Křivolaké uličky, úzké průchody, vodní kanály i kontrola u poněkud obscénní fontány. Nominační sprint proběhl v uličkách Trevisa a jeho obtížnost možná překoná i to, co nás čeká na mistrovství světa. O místo v týmu si nejhlasitěji řekli Iveta Duchová a Miloš Nykodým.


Na první ze tří sledovaných závodů tým cestoval 130 kilometrů z Asiaga, kde bydlí a kde se běží i zbylé disciplíny. Zatímco v horách je poněkud frišno, Benátsko přivítalo „sprintery“ pořádnou saunou.

Bojiště však bylo dokonalé a v porovnání se sprintem v České Třebové šlo úplně o jiný sport. „Bylo důležité udržet koncentraci a neztratit kontakt s mapou, protože se pak v uličkách špatně hledalo,“ zmínil klíč k úspěchu Dým, který o 11 vteřin porazil Honzu Procházku. „Pár malých chyb tam bylo, ale jinak jsem maximálně spokojený,“ dodal. Závod plný kličkování, kdy se člověk neustále znovu a znovu rozbíhá a téměř nikde nemůže valit úplně naplno, mu vyhovoval. „Jsem dynamicky založený a časté změny tempa jsou pro mě snazší, než běžet 500 metrů v kuse čistě atleticky,“ říká Miloš.

A ze stejné výhody těžila i vítězka ženského závodu Iveta Duchová. „Mám to radši než dlouhé běžecké úseky a je to pro mě určitě výhodnější. Nejlepší holky jsou daleko rychlejší, ale tady musí zpomalit a koukat do mapy,“ vysvětluje Iveta, která druhou Vendulu Horčičkovou porazila o sedm vteřin a s výkonem úplně spokojená nebyla. „Bylo tam dost drobností a zbytečností, kterých bych se chtěla vyvarovat. Takové lajdáctví,“ práskla na sebe.

Zda Milošovi i Ivetě budou vítězství stačit k nominaci na MS, se uvidí za týden. „Na sprint to snad napínavé čekání nebude. Tak snad nebudu překvapená,“ směje se Iveta, kterou je na sprintu v současnosti českou jedničkou. To Dým bude asi napjatější. „Je to na trenérovi, ale doufám, že z toho nominace bude. I když jsem mistrovství republiky disknul, tak jsem tam ukázal, že na to mám,“ věří.

Výsledky sprintu
Mapa muži
Mapa ženy

/Zhaly

 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
VT Švédsko    22.4.-1.5.
Hindas, Göteborg  (JRD)
následující akce
Nominačky MS    11.-14.5.
Voru (EST)  (RD)
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Doba zotavení je klíčem k růstu výkonnosti
Doba zotavení po tréninku závisí zejména na intenzitě, méně i na délce práce. Doby plného zotavení: nízká intenzita (60-75%) 6-36h, střední intenzita (75-85%) 12-48h, vysoká intenzita (85-95%) 24-72h, naplno (95-100%) 24-96h, speciální posilování/ anaerobní trénink 24-96h. Určující je i trénovanost jedince. Doba zotavení je klíčovou veličinou při smysluplném sestavování tréninkového plánu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN