CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominačky MS: V Trevisu vyhráli Nykodým a Duchová
 
30.05.2014 | zobrazení 4239
Křivolaké uličky, úzké průchody, vodní kanály i kontrola u poněkud obscénní fontány. Nominační sprint proběhl v uličkách Trevisa a jeho obtížnost možná překoná i to, co nás čeká na mistrovství světa. O místo v týmu si nejhlasitěji řekli Iveta Duchová a Miloš Nykodým.


Na první ze tří sledovaných závodů tým cestoval 130 kilometrů z Asiaga, kde bydlí a kde se běží i zbylé disciplíny. Zatímco v horách je poněkud frišno, Benátsko přivítalo „sprintery“ pořádnou saunou.

Bojiště však bylo dokonalé a v porovnání se sprintem v České Třebové šlo úplně o jiný sport. „Bylo důležité udržet koncentraci a neztratit kontakt s mapou, protože se pak v uličkách špatně hledalo,“ zmínil klíč k úspěchu Dým, který o 11 vteřin porazil Honzu Procházku. „Pár malých chyb tam bylo, ale jinak jsem maximálně spokojený,“ dodal. Závod plný kličkování, kdy se člověk neustále znovu a znovu rozbíhá a téměř nikde nemůže valit úplně naplno, mu vyhovoval. „Jsem dynamicky založený a časté změny tempa jsou pro mě snazší, než běžet 500 metrů v kuse čistě atleticky,“ říká Miloš.

A ze stejné výhody těžila i vítězka ženského závodu Iveta Duchová. „Mám to radši než dlouhé běžecké úseky a je to pro mě určitě výhodnější. Nejlepší holky jsou daleko rychlejší, ale tady musí zpomalit a koukat do mapy,“ vysvětluje Iveta, která druhou Vendulu Horčičkovou porazila o sedm vteřin a s výkonem úplně spokojená nebyla. „Bylo tam dost drobností a zbytečností, kterých bych se chtěla vyvarovat. Takové lajdáctví,“ práskla na sebe.

Zda Milošovi i Ivetě budou vítězství stačit k nominaci na MS, se uvidí za týden. „Na sprint to snad napínavé čekání nebude. Tak snad nebudu překvapená,“ směje se Iveta, kterou je na sprintu v současnosti českou jedničkou. To Dým bude asi napjatější. „Je to na trenérovi, ale doufám, že z toho nominace bude. I když jsem mistrovství republiky disknul, tak jsem tam ukázal, že na to mám,“ věří.

Výsledky sprintu
Mapa muži
Mapa ženy

/Zhaly

 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Úseky místo souvislého tempa?
Delší úseky mají tu výhodu, že je možné pracovat na prahové úrovni delší dobu, aniž by se tělo zakyselilo tolik, jako při neděleném tempu. Běhají se úseky 2-10 min s poloviční pauzou. Doporučuje se 3-6 opakování v 1-2 seriích. Uplatní se zejména v přípravném období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN