CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

The Italian Job
 
02.07.2014 | zobrazení 4593
Sever Itálie, oblasti Veneto a Trentino. Po téměř ročních přípravách sem přijíždí dvanáctičlenný český tým, aby zaútočil na vytoužené zlato. Nebude to mít jednoduché – jeho protivníky budou na MS v Itálii náročný terén a obrovská konkurence. The Italian Job, od soboty na vašich monitorech.


Dlouhé a pečlivé přípravy, nabitý tým, náročná cesta přes Alpy do Itálie a na jejím konci vidina zlata. To jsou paralely mezi filmovou klasikou The Italien Job z roku 1969 a českou výpravou na letošní světový šampionát, který už v sobotu odstartuje sprintem v Benátkách.

„Chystali jsme se docela poctivě a tak věřím, že by se našim závodníkům mohlo podařit to nasazení výsledkově prodat. Velká výzva stojí před ženskou částí týmu, kde se při letošní absenci Dany Šafka-Brožkové otevřel nový prostor,“ říká šéftrenér reprezentace Radek Novotný. „Zřejmě to bude fantasticky pestré a dost se na ty tratě těším. Bude také zajímavé sledovat dopad změn v kvalifikačním systému a tvorbě startovek pro MS,“ dodává. V Itálii totiž dojde na premiéru nového programu. Zrušeny byly kvalifikace na long a middle, do programu naopak přibyly sprintové štafety.

Kdo patří mezi největší české naděje? Rozhodně Honza Procházka, čtvrtý middlař dubnového ME. „Cítím se líp než loni před MS, a to jsem byl desátý ve sprintu. Takže letošní cíle musí být vyšší. Jako před ME, z TOP6 budu nadšený!“ říká Bet, kterého kromě klasiky čeká kompletní program. Na umístění v desítce, která je známkou světové extratřídy, myslí i další: Klasici Jan Šedivý a Štěpán Kodeda a opory ženského týmu Eva Juřeníková a Iveta Šístková. „Poslední tréninky zakoušely psychickou odolnost, ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti,“ připomíná Ivetka. S menším tréninkovým mankem způsobeným nemocí bohužel do Itálie míří Vojta Král, který přitom po Evropě mohl myslet hodně vysoko. „Necítím se v životní formě, ale jedu na MS s tím, že chci předvést maximálně soustředěné a bezchybné výkony,“ zmiňuje.

Velké naděje budou opět upřeny k mužské štafetě, která si před dvěma lety doběhla pro zlato a na ME byla letos stříbrná. „Máme disponovaný a zdravě sebevědomý tým, včetně plnohodnotných náhradníků. Ale upřímně věřím, že máme na to podat konkurenceschopné výkony na všech tratích,“ míní kouč. Tomu by chtěly letos tři roky po stříbru ve Francii udělat radost ve štafetách i ženy. „Pokud vše půjde optimálně, můžeme pomýšlet hodně vysoko,“ myslí si Martina Zvěřinová.

Jak tedy shrnout české ambice? Jaké výsledky by tenhle italský džob mohl přinést? „Myslím, že do toho můžeme jít s podobnými ambicemi jako před ME. Tedy individuálně třikrát do desítky a obě štafety do šestky. To by byl v dnešní světové konkurenci parádní týmový výsledek. A jako správní úderníci jistě chceme splnit plán na 150 procent!“ uzavírá Radek Novotný.

Program:
Sobota 5. 7. – sprint (kval. i finále)
Šístková, Horčičková, Knapová, Král, Nykodým, Procházka
Pondělí 7. 7. – sprintové štafety
Šístková, Zvěřinová, Král, Procházka
Středa 9. 7. – long
Juřeníková, Omová, Zvěřinová, Kodeda, Petržela, Šedivý
Pátek 11. 7. – middle
Šístková, Juřeníková, Knapová, Král, Nykodým, Procházka
Sobota 12. 7. – štafety
Šístková, Juřeníková, Zvěřinová, Král, Procházka, Petržela/Šedivý

Fotky, videa, pohledy do zákulisí a zpravodajství z českého týmu sledujte na facebookovém profilu reprezentace.

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Raná specializace
... není doporučovaná. Budeme-li děti ve vývoji zatěžovat požadavky na intenzivní systematický trénink a vysokou výkonnost, bude to mít dopad na jejich výkonnostní strop v dospělosti. (viz. Dovalil - Výkon a trénink ve sportu). V našem OB je toto, bohužel, zaběhnutá praxe (např. MUD pro šestnáctky).
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN