CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

MS Itálie: Klasika na sprintu
 
06.07.2014 | zobrazení 3731
„Osmý místo? To je taková moje klasika,“ okomentoval Honza Procházka své čtvrté umístění v TOP10 na sprintu na MS. Po Olomouci, Chambéry a Vuokatti se do ní protlačil i v Benátkách, kde v sobotu odstartoval letošní šampionát.


Mistrovství světa v Itálii začalo naloděním, a poté jedinou kvalifikací celého programu, která se po přesunu lodí běžela na ostrově Burano. Pod místní šikmou věží a mezi pestrobarevnými domky se na hodně malém prostoru běžel hodně fyzický závod, který byl možná lehčí, než se čekalo. Moc voleb se na tratích nenašlo, důležité bylo rychle kličkovat uličkami mezi kanály i zástupy turistů, kterými se začal postupně ostrůvek plnit. Pro české barvy to bylo kličkování velice úspěšné – do finále postoupila kompletní sestava tří mužů a tří žen. Kdo to však nezvládl, byl obhájce titulu Fin Boström, jehož protest na zavřenou branku do slepé uličky, kvůli kterému chyboval, byl zamítnut.

Na finále se opět cestovalo lodí, tentokrát do východní části Benátek. Tamní síť uliček, kanálů a mostů však není tak pestrá, jako tomu je v jiných částech města zapsaného na seznam UNESCO. A tak to byl opět hodně rychlý závod, který ploty přehrazující některé z ulic zpestřily spíš negativně, protože byly v mapě téměř neviditelné.

Jak už bylo řečeno, nejlepšího výsledku dosáhl Bet. „Kdyby bylo lepší počasí a všimnul jsem si jedné zídky, tak šestka mohla být, možná i ta medaile, protože tam byli kluci, se kterými běhám vyrovnaně. Mám tam jednu desetivteřinovou chybu a bylo děsný vedro. Ke konci jsem běžel jako starej uhnanej pes,“ povídal v cíli. Z osmého místa byl však nadšený.

To se už bohužel nedá říct o Vojtovi Královi, který finišoval pro 17. místo. „U mě absolutní nespokojenost. Ze začátku byla problémem hlava, ale na diváckém přeběhu jsem zjistil, že na tom nejsem dobře ani fyzicky. Nebyl jsem schopný ani vybíhat mostky, hrozně jsem se trápil,“ pronesl Vojcek, kterého připravila o špičkovou jarní formu nemoc a také povinnosti ve škole. Třetí do party Miloš Nykodým skončil na 33. místě. „Párkrát jsem zaběhl do špatné uličky. Bylo to strašně rychlý, takže nic moc pro mě. Spokojený nejsu, ale je tam aspoň zlepšení o čtyři místa oproti loňsku,“ hodnotil závod.

1. S. Bobach (DEN) 15:37,2
2. D. Hubmann (SUI) 15:39,3
3. T. Lassen (DEN) 15:41,4
8. J. Procházka 16:08,0
17. V. Král 16:34,8
33. M. Nykodým 17:21,6

Mapa mužů zde.

Stejně jako Bet mluvila nakonec o klasickém výsledku i nejlepší Češka Iveta Šístková. Ta se na sprintech zase trefuje do umístění v druhé desítce, kterou tentokrát v Benátkách uzavřela. „Chtělo to jít rychleji, ale na víc asi nemám. Neběželo se mi úplně ideálně a kdybych měla lepší den, tak bych to o dvacet vteřin stáhla. Ale ty necelé dvě minuty, co jsem dostala, to ne. Holt jsem se za ten tréninkový život nepropracovala tam, kam oni. Mapově jsem tam totiž vyloženou botu neudělala,“ povídala Ivetka.

Velkou premiéru na MS si odbyla loni ještě juniorka Vendula Horčičková. A už postupem mezi 45 nejlepších si splnila cíl, se kterým do Itálie přijela. „Šla jsem do toho s tím, že si to chci užít a jít to tak, jak nejlíp umím, což se mi teda úplně nepodařilo, ale nemůžu říct, že to bylo úplně špatný. Ale napoprvé to je těžký, je to fakt jako stres,“ přiznala devětatřicátá Venda, kterou hned po startu rozhodili v parku čeští diváci. „Podepsalo se to na trojce, kde jsem udělala velkou chybu a nechala tam půl minuty,“ litovala. Jana Knapová pak skončila ještě dvě místa za Vendulou. „Chyby, velký chyby. Bohužel. Jedna na půl minuty. Hlava se trošku přivařila, určitou roli hrály i nervy. Doběhla mě holka, co šla za mnou, já trošku povolila v koncentraci, přeběhla jsem odbočku a dostala se do slepý uličky,“ vysvětlovala Jana.

1. J. Wyder (SUI) 15:32,0
2. T. Alexandersson (SWE) 15:43,9
3. M. Alm (DEN) 15:45,7
20. I. Šístková 17:27,7
39. V. Horčičková 18:36,2
41. J. Knapová 18:53,1

Mapa žen zde.

Program MS pokračuje v pondělí novinkou, kterou jsou smíšené sprintové štafety. V ulicích Trenta bude bojovat český tým ve složení Zvěřinová – Král – Procházka – Šístková. Umístění do šestého místa by byla velká paráda.

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Rychlostní vytrvalost...
...se trénuje třeba tak, že jdeš: 2x 10x úseky 15-20s s pauzou 60-80s; intenzita 95-100% (+ pořádné rozcvičení a výklus)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN