CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

JWOC sprint Samokov: Eliška 10., Jonáš 16.
 
22.07.2014 | zobrazení 2588
Sprintem v centru města Samokov, na který se vybíhalo přímo z palubovky místní sportovní haly, bylo zahájeno letošní juniorské MS v Bulharsku.


Pořadatelé překvapili celý svět, když vyčlenili pro rozbíhání přízemí haly. Celá hala byla navíc zmapována v měřítku 1:1000 (warm-up map). Karanténa byla důsledná. Pořadatelé například zatemníli nebo znepřístupnili všechna okna. Závodníci, kteří vybíhali do prostoru závodu přímo z haly tak měli omezené informace a to že venku asi od půldvanácté pršelo, zjišťovali až na startu.

Velmi hustý déšť se strhnul přesně v čase Eliščina startu. Té to však rozhodně nevadilo a doběhla tak pro nejlepší český výsledek dne - 10. místo (+0:44). Pouze 11 sekund za 6. místem ale rozhodující 2 sekundy před 11., na kterém se umístilo 5 závodnic. Osobní zlepšení oproti minulému roku zaznamenala Katka na 23. místě (+1:04) (Anička +1:42, Gabča +2:15, Simča +2:39 a Markéta +3:07).

Ještě více vyrovnanější byla kategorie juniorů. S tratí se v českém týmu nejlépe vyrovnal vepředu startující Jonáš, který správně namotivován doběhl na 16. místě (+0:47). Ostatní kluci běželi téměř jako přes kopírák (Mára +1:13, Ondra a Patrik +1:16, Peťa +1:19 a Vojta +1:35).

Závod se po orientační stránce zařadil mezi jednodušší. Po úvodu na sídlíšti s chaoticky umístěnými budovami rozličných velikostí a z materiálu všeho druhu se překonala podruhé řeka, aby se znovu proběhlo kolem haly a přes zástavbu rodinných domů zamířilo do centra města s kontrolou u mešity.

warm-up map

 
tisk
  narozky dnes slaví
 Jan Petržela   
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Obecná síla nejsou rostoucí bicepsy
Při OB se namáhají zejména svaly nohou a trupu. Do tréninku se tak zařazuje obecné posilování zaměřené zejména na vnitřní svaly, které se obvykle do pohybu nezapojují (proti disbalancím) a také na svalstvo trupu, které se tolik nezapojuje při tréninku po cestě (tzv. stabilita trupu). Takové posilování se provádí lehkou zátěží v mnoha opakováních. Kriticky důležitá je správnost provedení!
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN