CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Tucet pro Basilej
 
01.09.2014 | zobrazení 3569
Reprezentační sezónu dospělých uzavřou, jako už tradičně, švýcarské světové poháry. Tentokrát v blízkosti Basileje a s o něco větší českou účastí než obvykle.


Zařazením smíšených štafet do programu závěrečné minisérie SP získala účast širšího počtu závodníků o něco větší smysl než dříve, kdy mnohým hrozilo, že si pod Alpami budou moci zaběhnout jen jeden závod. Do finálového sprintu se totiž kvalifikuje jen 40 nejlépe postavených borců v průběžném pořadí SP (počítáno z přítomných).

Tyto finančně dostupné a organizačně vždy špičkové závody jsou přitom vítanou příležitostí k postupu do vyšších pater světové orienťácké společnosti. Další postupná výška.

Konkurence ve Švýcarsku sice nebývá početná, ale zato nesmírně kvalitní. Na "výlet" tam koncem sezóny jezdí málokdo. A domácí nasazují hned 10 svých "křižáků". Start tak má smysl jen v případě, že dostane v přípravě patřičnou nejvyšší prioritu.

Do Švýcarska vyrazí letos početný český tým, pro který je SP ve Švýcarsku v podstatě první zastávkou na trati k příštímu MS, které se koná ve Skotsku. Zejména ženská část týmu prochází aktuálně jakousi generační obměnou a z toho pohledu hrají akce jako Švýcarsko svou nezastupitelnou roli.

Cenná je účast hned 3 týmů v závodě smíšených štafet. To je disciplína, která sice byla zařazena do programu MS, ale kromě Světových her se v podstatě nikde jinde na ostro neběhala. Přitom má evidentně svá specifika, která stojí za odhalení. V letošním premiérovém závodě na MS zůstal náš tým po kvalitním výkonu těsně pod velkou bednou. Toto 7. místo bychom v budoucnu určitě rádi vylepšili, abychom nemuseli jen vzpomínat na bronz ze Světových her 2015 (tenkrát ve složení Losman - Štěrbová - Dlabaja - Dana Brožková). I toto ohlédnutí do historie přitom jen potvrzuje fakt, že jakákoliv vyspělá taktika se na světové scéně prosadí jen ve spojení s nekompromisně dostatečnou běžeckou výkonností.

nominace pro SP Švýcarsko 2014

 
web | tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Rychlostní vytrvalost...
...se trénuje třeba tak, že jdeš: 2x 10x úseky 15-20s s pauzou 60-80s; intenzita 95-100% (+ pořádné rozcvičení a výklus)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN