CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Tucet pro Basilej
 
01.09.2014 | zobrazení 2742
Reprezentační sezónu dospělých uzavřou, jako už tradičně, švýcarské světové poháry. Tentokrát v blízkosti Basileje a s o něco větší českou účastí než obvykle.


Zařazením smíšených štafet do programu závěrečné minisérie SP získala účast širšího počtu závodníků o něco větší smysl než dříve, kdy mnohým hrozilo, že si pod Alpami budou moci zaběhnout jen jeden závod. Do finálového sprintu se totiž kvalifikuje jen 40 nejlépe postavených borců v průběžném pořadí SP (počítáno z přítomných).

Tyto finančně dostupné a organizačně vždy špičkové závody jsou přitom vítanou příležitostí k postupu do vyšších pater světové orienťácké společnosti. Další postupná výška.

Konkurence ve Švýcarsku sice nebývá početná, ale zato nesmírně kvalitní. Na "výlet" tam koncem sezóny jezdí málokdo. A domácí nasazují hned 10 svých "křižáků". Start tak má smysl jen v případě, že dostane v přípravě patřičnou nejvyšší prioritu.

Do Švýcarska vyrazí letos početný český tým, pro který je SP ve Švýcarsku v podstatě první zastávkou na trati k příštímu MS, které se koná ve Skotsku. Zejména ženská část týmu prochází aktuálně jakousi generační obměnou a z toho pohledu hrají akce jako Švýcarsko svou nezastupitelnou roli.

Cenná je účast hned 3 týmů v závodě smíšených štafet. To je disciplína, která sice byla zařazena do programu MS, ale kromě Světových her se v podstatě nikde jinde na ostro neběhala. Přitom má evidentně svá specifika, která stojí za odhalení. V letošním premiérovém závodě na MS zůstal náš tým po kvalitním výkonu těsně pod velkou bednou. Toto 7. místo bychom v budoucnu určitě rádi vylepšili, abychom nemuseli jen vzpomínat na bronz ze Světových her 2015 (tenkrát ve složení Losman - Štěrbová - Dlabaja - Dana Brožková). I toto ohlédnutí do historie přitom jen potvrzuje fakt, že jakákoliv vyspělá taktika se na světové scéně prosadí jen ve spojení s nekompromisně dostatečnou běžeckou výkonností.

nominace pro SP Švýcarsko 2014

 
web | tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
prázdninové VT    19.-28.8.
Žabljak (MNE)  (JRD)
JEC 2017    28.9.-1.10.
Fürstenfeld (AUT)  (JRD)
Trénovat centrálně nebo lokálně?
Centrální kapacita se týká výkonnosti oběhového a dýchacího systému a dá se trénovat alternativně. Lokální kapacita je rozhodující pro výkon, je to výkonnost konkrétních svalových skupin, které se podílejí na závodním výkonu. Měla by se trénovat způsobem co nejbližším vlastnímu závodu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN