CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Na zkušenou na JEC
 
06.10.2014 | zobrazení 3437
Letošní JEC se konal v Belgii. V zemi, kam na závody český orienťák zase tak často nezavítá. Centrum závodů bylo v městečku Lommel ve vlámské části země.


Od pátku 3.10. do neděle 5.10. na nás čekal sprint, klasika a štafety, což byla 4 dny po klasickém mistráku docela slušná porce.
Z akce se z objektivních důvodů někteří závodníci omluvili, a tak se kromě "ostřílených borců" v reprezentačním dresu ukázalo dost nováčků.
Vzhledem ke geografické poloze se sešla výborná konkurence, nebylo slabých soupeřů, např. Norsko, Švédsko ale i Velká Británie postavili v každé kategorii 6 závodníků.

Sprint byl ryze městský s několika volbami postupů. Bohužel téměř všichni naši závodníci chybovali při postupu na poslední kontrolu a místo do průchodu nabíhali do restaurace, kde je navigoval číšník :-). Nutno ovšem na jejich obranu podotknout, že situace v mapě nevypadala, tak jako ve skutečnosti a závodníci na ní byli pouze upozorněni.

Parametry klasiky představovaly pro některé naše závodníky opravdovou výzvu. V terénu bez výrazného převýšení se běhalo přímo mímo cesty a dost rychle. Náročný byl podklad - vřes a písek. Nejzáludnější část trati čekala na závodníky v závěru po průběhu arénou. Snížená viditelnost a na detaily bohatší terén si spolu s únavou vybíraly daň v podobě chyb.

Zatímco předešlé dny doprovázelo nádherné počasí, štafety na Sahaře zastihlo mrholení. Polootevřený terén bohatý na detaily s množstvím písečných dun a tvarů (mapa 1:7500) nám většinou dělal problémy. Klučičí štafety na rozdíl od holek ztratily kontakt hned na prvním úseku a už se nedokázaly do závodu vrátit. Smůlu měla nakonec i druhá holčičí štafeta, kdy Barča po paralelní chybě narazila na posledním úseku jinou kontrolu.

V jednotlivých závodech se na dohled nejlepším umístila 10. Anička Štičková na klasice (W18), 12. Klára Novotná ve sprintu (W18) a 7. holčičí štafeta (Klára Novotná-Kikča Hlubučková-Anička Štičková). Ve W18 předvedla na klasice mapově vyrovnaný výkon Terka Odehnalová, která na trati doběhla Norku Vári a ze spolupráce s ní vytěžila 17. místo. Slušně zaběhl ještě Vojta Kettner na klasice (18. v M18), u kterého ale umístění v první desítce nebylo nereálné. Navíc ho mohl doplnit i Honza Čech, ten ale bohužel z počátku absolvoval motýlka v opačném pořadí.

Pro mnohé české závodníky to byla velká škola a snad i impuls pro přípravu na příští sezónu.

Díky za hladký průběh akce a Máru Cahlovi za spolupráci.

Košíkweb JEC2014

fotky na juniorském rajčeti

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Trénovat centrálně nebo lokálně?
Centrální kapacita se týká výkonnosti oběhového a dýchacího systému a dá se trénovat alternativně. Lokální kapacita je rozhodující pro výkon, je to výkonnost konkrétních svalových skupin, které se podílejí na závodním výkonu. Měla by se trénovat způsobem co nejbližším vlastnímu závodu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN