CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Na zkušenou na JEC
 
06.10.2014 | zobrazení 3639
Letošní JEC se konal v Belgii. V zemi, kam na závody český orienťák zase tak často nezavítá. Centrum závodů bylo v městečku Lommel ve vlámské části země.


Od pátku 3.10. do neděle 5.10. na nás čekal sprint, klasika a štafety, což byla 4 dny po klasickém mistráku docela slušná porce.
Z akce se z objektivních důvodů někteří závodníci omluvili, a tak se kromě "ostřílených borců" v reprezentačním dresu ukázalo dost nováčků.
Vzhledem ke geografické poloze se sešla výborná konkurence, nebylo slabých soupeřů, např. Norsko, Švédsko ale i Velká Británie postavili v každé kategorii 6 závodníků.

Sprint byl ryze městský s několika volbami postupů. Bohužel téměř všichni naši závodníci chybovali při postupu na poslední kontrolu a místo do průchodu nabíhali do restaurace, kde je navigoval číšník :-). Nutno ovšem na jejich obranu podotknout, že situace v mapě nevypadala, tak jako ve skutečnosti a závodníci na ní byli pouze upozorněni.

Parametry klasiky představovaly pro některé naše závodníky opravdovou výzvu. V terénu bez výrazného převýšení se běhalo přímo mímo cesty a dost rychle. Náročný byl podklad - vřes a písek. Nejzáludnější část trati čekala na závodníky v závěru po průběhu arénou. Snížená viditelnost a na detaily bohatší terén si spolu s únavou vybíraly daň v podobě chyb.

Zatímco předešlé dny doprovázelo nádherné počasí, štafety na Sahaře zastihlo mrholení. Polootevřený terén bohatý na detaily s množstvím písečných dun a tvarů (mapa 1:7500) nám většinou dělal problémy. Klučičí štafety na rozdíl od holek ztratily kontakt hned na prvním úseku a už se nedokázaly do závodu vrátit. Smůlu měla nakonec i druhá holčičí štafeta, kdy Barča po paralelní chybě narazila na posledním úseku jinou kontrolu.

V jednotlivých závodech se na dohled nejlepším umístila 10. Anička Štičková na klasice (W18), 12. Klára Novotná ve sprintu (W18) a 7. holčičí štafeta (Klára Novotná-Kikča Hlubučková-Anička Štičková). Ve W18 předvedla na klasice mapově vyrovnaný výkon Terka Odehnalová, která na trati doběhla Norku Vári a ze spolupráce s ní vytěžila 17. místo. Slušně zaběhl ještě Vojta Kettner na klasice (18. v M18), u kterého ale umístění v první desítce nebylo nereálné. Navíc ho mohl doplnit i Honza Čech, ten ale bohužel z počátku absolvoval motýlka v opačném pořadí.

Pro mnohé české závodníky to byla velká škola a snad i impuls pro přípravu na příští sezónu.

Díky za hladký průběh akce a Máru Cahlovi za spolupráci.

Košíkweb JEC2014

fotky na juniorském rajčeti

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Analýza = zkušenost
OB je sport zkušeností. Zásobu zkušenosti si nejsnáze rozšíříš rozborem vlastních závodů, vlastních chyb.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN