CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Vidnavské vétéčko
 
27.01.2015 | zobrazení 3356
Ve čtvrtek navečer zdárně dorazilo do Vidnavy - jednoho z nejhůře dostupných míst v republice 16 tréninkuchtivých jedinců. První skupina to měla navíc se zastávkou v Mohelnici, kde absolvovala funkční vyšetření.


Ledovcem tvořený terén lesů v okolí města nabízí příležitost, jak si v domácích podmínkách osvojit orientační techniku, kterou na závodníky kladou severské terény. A to bylo to, co nás zajímalo. Navíc krajina "za Jeseníkama" má překvapivě teplejší klima a padá zde výrazně méně srážek. To se ale potvrdilo pouze první 2 dny. V neděli totiž zavítala i sem ladovská zima.

Během uplynulých 3 dnů jsme se zaměřili na udržení přesného směru na mapě s omezenými informacemi (a i omezeným slunečním svitem :-)), testování voleb postupů ve dne i v noci, vyvinutí maximálního tempa v terénu a prostoru mnohdy s omezenou viditelností a na závěr jsme si střihli 2 lesní sprinty. Jen z původně plánovaného handicapového startu v 2. kole z důvodu počasí sešlo.

Po trénincích s větším množstvím voleb postupů (klasika a NOB) následovala téměř ihned prezentace dopředu připravených variant. Následně večer byly výstupy z gps převedeny do 3drunu s komentářem závodníků u projekce. Nedošlo pouze na Mirkovo povídání k tratím loňského JMS. Nemá smysl to již schovávat do šuplíku a tak v průběhu týdne obdrží členové týmu prezentaci na mail.

Výsledkový servis:

pátek 23.1. dopoledne - předávkové úseky - maximální tempo

mapa T1-A
mapa T1-B
mapa T2-A
mapa T2-B
mezičasy
výsledky jen úseků bez meziklusu

pátek 23.1. odpoledne - middle - tempo volné s upřednostněním precizní mapové techniky

mapa D
mapa H
mezičasy

sobota 24.1. dopoledne - klasika - střední tempo

mapa D
mapa H
mezičasy
varianty postupů
postupy v 3drerun kluci
postupy v 3drerun holky

sobota 24.1. odpoledne - NOB - střední tempo

mapa D
mapa H
mezičasy
varianty postupů
postupy v 3drerun kluci
postupy v 3drerun holky

neděle 25.1. dopoledne - lesní sprinty - závodní tempo (ovlivněno sněhovou pokrývkou)

mapa Q_D
mapa Q_H
mapa F_D
mapa F_H
mezičasy
varianty postupů

Bohužel soustředění se nemohl z důvodu nemoci či zranění zúčastnit poměrně velký okruh závodníků. Přeji vám, ať vše zdárně vyléčíte a těšíme se stejně jako s ostatními na viděnou na dalším soustředění v půli března.

Košík, Iva, Mirek a Sosák
 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Jezdí to na sacharidy!
Sacharidy (uhlohydráty) jsou palivem pro svalovou i mentální práci, uloženým ve svalech, játrech a krvi. Ze svalů se čerpají pro svalovou práci, z jater a krve pro mentální práci. Nacházejí se v: těstovinách, rýži, bramborách, chlebu, vločkách, ovoci a zelenině. Sacharidy by měly představovat největší podíl stravy sportovce, kryjí až 65% energetické spotřeby.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN