CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Forma jiskřila na Vyskři
 
16.03.2015 | zobrazení 2787
Druhou letošní zastávkou pro juniory bylo 4denní soustředění na Vyskeři poblíž Turnova. Pro tréninky jsme využili mapy v blízkém i vzdálenějším okolí. Zúčastnili jsme se sobotních Jarních skal i nedělní Pekkomily.

Tomu všemu předcházel čtvrteční dráhový test, ze kterého bylo možné uzmout první body do nominačního žebříčku. Což se více než polovině i přes nízkou venkovní teplotu povedlo.

::výsledky dráha č. 1

Odpolední stavěč-sběrač ve volném tempu měl za cíl donutit závodníky určit si přesné místo kontroly i s využitím popisů! Přesto jsme na tomto tréninku strávili v průměru kolem sedmdesáti minut.

Ve čtvrtek večer dorazili ti, co se zúčastnili závodů ve Slovinsku a tak naše výprava byla téměř kompletní. Mohla tak začít večerní chvilka teorie k pátečním tréninkům.

Těmi byly dopolední middle, který jak už se stalo skoro tradicí, byl na mapě bez cest, výrazných stromů a vývratů. Trénink simuloval podmínky mnoha zahraničních terénů, kdy je závodník odkázán hlavně na svoji buzolu a při neexistenci cest či jiných vodících linií je postup přímo často nejvýhodnější variantou.

::mezičasy

Odpoledne jsme se vypravili na Skaláček, kde byla připravena vrstevnicovka (tempo volné) a v terénu s mnoha hlubokými údolími nebyla o volby postupů nouze.

::mezičasy
::3drun D
::3drun H

Novou o-sezónu zahájily sobotní Jarní skály na Kosti a mezi více než 900 přihlášenými bylo i 15 juniorských reprezentantů. Tempo v tomto přípravném závodě si zvolil každý sám s ohledem na únavu z předešlých tréninků. Především pro holky byl závod víc než poctivou klasikou.

::web závodu
::3drun D
::3drun H

Zbylou část sobotního dne jsme především projedli :-). Mezi jednotlivými chody dostali závodníci informace k VT Švédsko a k terénu JMS2015 s doporučením k tréninkům. Na večer byl připraven ještě NOB, který už byl pouze pro dobrovolníky. Těch se ale našlo stále dost.

Náročný program jsme zakončili účastí na 5. ročníku Pekkomily, závodu pod organizátorskou taktovkou Petra "Pekky" Karvánka, kterému tímto děkujeme za pozvání. Terén se oproti předchozím dnům změnil - skály se zmenšily, přibyly bažiny a jeden úsek závod absolvoval na mapě bez cest. To našim tréninkovým potřebám vyhovovalo. Mládí ze sebe vydolovalo ještě poslední zbytky sil a srdnatě bojovalo až do cíle. Obdobná situace se štafetama na závěr, kdy už se únava z předešlých závodů nastřádá, nás čeká i na JMS.

::web závodu
::3drun

Díky všem za účast a za přístup! Za už necelý měsíc nás čeká nejdůležitější letošní přípravná akce - týdenní soustředění na Severu s jedním nominačním závodem. Přijeďte hlavně odpočinutí a zdravě namotivovaní. Veškeré informace k akci dostanete včas mailem a objeví se i na webu.

Na závěr děkujeme oddílům TUR a TUV za poskytnutí mapových souborů a veškerý servis.

Fotky z Pekkomily na juniorském rajčeti

Košík a spol.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Naslouchej svému tělu
Umění efektivního tréninku je založené na úspěšném analyzování reakcí těla na zátěžové podněty. Nauč se vnímat sám sebe, fyzicky i psychicky. Pomůže ti to nejen v tréninku, ale i při závodě.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN