CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Slunce, voda, Jönköping
 
30.04.2015 | zobrazení 3650
Odjezd na soustředění byl naplánován na sobotní brzké ranní hodiny s dostatečnou rezervou. Ta se ale už při nakládání věcí do aut zmenšila a v koloně těsně před přístavem jsme se už začínali bát o to, kde strávíme následující noc:-). Naštěstí vše dobře dopadlo a do půlnoci jsme byli na místě.

Abychom nebyli od začátku ve skluzu, tak hned po snídani a obhlídce našeho dočasného obydlí jsme začali plnit plán:

neděle 19.4.

dopoledne - seznamovák.
odpoledne - mapové okruhy. Zvolené tempo již nemělo být volné. Šlo o první zkoušku toho, co si závodník může v daném terénu dovolit.

okruh A
okruh B
okruh C
okruh D
okruh E
okruh F
mezičasy

pondělí 20.4.

dopoledne - 2kolový middle. První trénink v závodním tempu. Byly připraveny 2 kratší middly, tak aby závodníci zvládli udržet vysoké tempo a koncentraci po celou dobu tréninku.

semifinále D
finále D
semifinále H
finále H
mezičasy

Odpoledne následoval volný běh vhodný k uvolnění nohou po běhu v náročném terénu, poté sauna a první várka nezbytných a oblíbených analýz.

úterý 21.4.

dopoledne - testování voleb postupů. Závodníci absolvovali dvakrát stejnou trať (trojúhelník), přičemž pokaždé volili rozdílnou volbu postupu. Vzhledem k nominační klasice bylo použito měřítko 1:15 000. Tempo střední.

mapa
mezičasy

odpoledne - trénink zaměřený na přesný směr, což se na Severu víc než hodí. Tempo volné.

mapa

Navečer mezi nás zavítal Bestík, pro mladší známý především jako "ten, co dal do provozu ORIS" a zajímavě povykládal o tom, jak se ve Švédsku běhá, trénuje a tak nějak celkově žije. Navíc přivezl výborné koláčky.

středa 22.4.

Volný den se vydařil, modro nebes a 19 stupňů. Závodníci si ho zpestřili po svém - relaxací u jezera, výletem na kopec Taberg s vyhlídkou, návštěvou Jönköpingu nebo oběhnutím hada . RT mezitím vyrazil do prostoru nominaček a juniorům a juniorkám začal tiše závidět :-).

čtvrtek 23.4.

dopoledne - nominační závod na klasické trati na JMS. Cílem tohoto závodu, který se konal v poměrně brzkém období, bylo běžet v terénu odpovídajícímu k JMS. V Raulandu ještě leží sníh a tak jsme zvolili výrazně bližší prostor, který ale dokázal nasimulovat obdobné podmínky - těžkou podložku a přitom dobrou viditelnost. Při dodržení pořadatelem avizovaných parametrů se tak jednalo o odpovídající test, jehož výsledky a poznatky z něj by měli závodníci a trenéři zohlednit v dalším tréninku.

mapa D
mapa H
mezičasy

odpoledne - doplnění energie v High Chaparral a kratší výlet po Store Mosse.
večer - něco málo k postupům z nominaček.

pátek 24.4.

dopoledne - 2kolový sprint ve Stadparken v Jönköpingu. Většina ho absolvovala asi trochu v únavě. Nicméně nám ukázal, že sprint na Severu je většinou kombinací zástavby (která může být někdy i díky různým živým plotům a zakázaným územím minimálních rozměrů poměrně spletitá) a parku či příměstského lesíka, kde je důležíté dbát na volbu postupu s ohledem na výškopis.

sprint A
sprint B
mezičasy

odpoledne - 4hodinový přejezd do Billingsfors. Zde se projevila únava materiálu i u řidičů, kteří měli menší problémy s dohledávkou a tak se nakonec museli řídit podobným pravidlem jako v lese: "vrať se tam, kde jsi naposledy věděl, kde jsi":-).

sobota 25.4.

dopoledne - snad jediná změna oproti původnímu plánu. Trénink prvního úseku štafet jsme zaměnili za zkrácenou trať absolvovanou ve volném tempu, jejíž smyslem bylo především pochopit tento terén, který je již na dohled norským hranicím a o kterém pořadatelé víkendové Swedish League dopředu prohlásili, že je podobný tomu na JMS15 a MS16 .

mapa

odpoledne - volno, které někdo využil k návštěvě losí farmy a hoši si uspořádali velice prestižní turnaj ve forsbale*. Vítězi prvního ročníku se stali Vojta a Štěpán.
večer - pár taktických rad k nedělnímu závodu a info k dalším akcím v sezóně.

* kolektivní hra, jejíž vznik se datuje k 24.4.2015 do městečka Billingsfors ve středozápadním Švédsku. Účelem hry je dopravit gymnastický míč o průměru cca 55 cm z jedné strany hřiště na druhou. Pravidla hry se často mění. Jejich současná podoba je k nahlédnutí u ŠM.

neděle 26.4.

dopoledne - účast na Swedish League. I když jsme na zádech táhli velký batoh únavy, tak někteří si odváží velmi cenné umístění a ostatní minimálně impuls k zamyšlení, na čem ještě zapracovat.

A pak už jen IKEA, nákupy a cesta domů.
Co na závěr? Zamáčknout slzu a poděkovat. Byli jste skvělí, jak závodníci, tak RT. Velké díky patří Bestíkovi, který nám v Jönköpingu plno věcí zařídil a oštítkoval klasiku, Hakanu Svenssonovi z Bredarydu za poskytnutí mapy na nominačky a zajištění výborného oběda v High Chaparral a Johanu Liljeqvistovi za veškerý servis během Swedish League.

Přeji vydařenou přípravu na další nominační závody, stále ještě dost bodů zůstalo nerozdáno!
Košík 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Sebekontrola
Orientační běh je vlastně nepřetržité řízení pohybu terénem. Jak ztratíš kontrolu nad řízením (= sám nad sebou), je zle. Uč se proto sebekontrole a koncentraci.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN