CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominačky MS: Rychloanalýza middlu
 
25.06.2015 | zobrazení 2735
Nominační middle mužů v Kytlici přinesl poměrně hodně chyb. Nejméně jich nakonec udělal Jan Šedivý, který vyhrál o 43 vteřin před nepoměrně více chybujícím Pavlem Kubátem. Což ostatně můžete vidět v rychloanalýze, která, podotýkám, vznikla od pražského stolu.

Start – 1Postup na rozehřátí, kde nebylo co řešit a bylo spíš potřeba se zabývat postupem na dvojku. I tak šlo ale ztratit 20 vteřin.

1 – 2Šetření vrstevnic a obíhání zprava se nevyplatilo. Stejně tak atakování kontroly ze západu přes skály (Nykodým, Král, Semík). Chtělo to rychle do údolí, a pak se z něj kolmo na vrstevnice vyšvihnout na náhorní plošinu.

2 – 3Jít co nejvíc přímo – nejlepší recept na trojku. Petržela s Králem neudrželi směr a stáhlo je to moc na sever. Jižní variantu zkusil jen Šedivý a i kvůli kličce na dohledávce ho to stálo 20 vteřin.

3 – 4Varianty s obíháním zelené partii v úvodu postupu byly o trochu pomalejší než smažba přímo. Minář hodně ztratil na dohledávce.

4 – 5Zdánlivě snadný postup, na kterém se však nechávalo vinou neudržení směru v světlém hustníku a přeběhnutím kontroly. Kubát zde ztratil 20 vteřin, stáhnout se nechali i Hubáček, Schuster a Horvát. Ztrátu znamenalo i zaběhnutí do údolíček (Petržela, Semík).

5 – 6Kdo neudržel přímý postup a nešel údolíčkem dolů a na druhé straně i nahoru přímo ke kontrole, ztratil. Výjimkou byl Kubát. Naopak čas Procházky je na záznamu GPS nepřesný. Chyba při náběhu na kontrolu ho stála 20 vteřin.

6 – 7Poměrně nezáludný postup, ale i zde se dalo nechat cenné vteřin. Buď zbytečnou obíhačkou (Horvát), nebo paralelní chybou v dohledávce (Kubát).

7 – 8Podobná situace té na šesté kontrole. Nejít přímo a snažit se šetřit výšku bylo nevýhodné.

8 – 9Jednoznačně nejvýhodnější bylo zjednodušení postupu využitím velkého údolí. Oproti postupu přímo skluznější a bez neustálého hlídání mapy. Na obíhačku se vydal jen Nykodým – neztratil tolik, ale ideální volba to nebyla.

9 – 10Na výměnu mapy bylo ideální přiběhnout po jižní straně pahorku, pod kterým byla kontrola. Zdolávání kopečku znamenalo vteřiny navíc.

10 – 11Stejný příběh jako s devítkou. Kdo nevyužil postup údolím a ke kontrole šel přes kopec, ztratil. I Procházka a to půl minuty.

11 – 12GPS trochu zkresluje. Podle mezičasů nebyla Minářova volba tak konkurenceschopná, jako tomu je na obrázku – vystoupaných vrstevnic bylo moc a ztratil 23 vteřin. Nejlepší bylo kroutit postup středem – postup z leva byl také o 20 vteřin pomalejší. Obří chybu vysekl Král.

12 – 14Záludná byla hlavně třináctka. V dohledávce hodně ztratil Nykodým a Král, chybovali i Minář a Horvát.

14 – 15Jednodušší postup vyžadoval precizní dočtení dohledávky a náběh do správného údolí. To se nepodařilo Procházkovi, Hubáčkovi, Semíkovi a Schusterovi, který údolíčko jako jediný přeběhl směrem na západ (na záznamu není vidět).

15 – 16Problémy dělala stejně jako sousední pětka a opět šel v této oblasti do chyby Kubát. Tentokrát ho to stálo dokonce 50 vteřin, když se objevil až na další kontrole. Úplně stejně chyboval Minář. Naopak Semík si spletl hřebínky a zatočil do skal moc brzo.

16 – 17Obíháním členité oblasti se dalo ztratit 20 vteřin.

17 – 18Velký rozptyl stop, z nichž se ideálu blížily ty jdoucí lehce zleva přímé čáry. Se zajímavou alternativou přišel Šedivý, který se snažil ušetřit vrstevnice obíháním ostrohu. Pár vteřin ale naopak ztratil. Jako nejméně výhodná se ukázala Hubáčkova východní obíhačka.

18 – 19Spojovací postup, ale i na něm šlo nejistotou v dohledávce ztratit 20 vteřin.

19 – 20Zásadně odlišný postup na poslední kontrolu zvolil jen Semík. A nebyl o tolik horší.

/Zhaly

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
SP Finsko    23.-28.5.
Lohja  (RD)
následující akce
WOC kemp    29.5.-6.6.
Otepää (EST)  (RD)
dráhový test č. 2    2.6.
Praha - Děkanka  (JRD)
nominační krátká č. 2    3.6.
Řitka  (JRD)
závěrečná příprava JMS    12.-21.6.
Tampere (FIN)  (JRD)
JMS 2017    8.-16.7.
Tampere (FIN)  (JRD)
Doba zotavení je klíčem k růstu výkonnosti
Doba zotavení po tréninku závisí zejména na intenzitě, méně i na délce práce. Doby plného zotavení: nízká intenzita (60-75%) 6-36h, střední intenzita (75-85%) 12-48h, vysoká intenzita (85-95%) 24-72h, naplno (95-100%) 24-96h, speciální posilování/ anaerobní trénink 24-96h. Určující je i trénovanost jedince. Doba zotavení je klíčovou veličinou při smysluplném sestavování tréninkového plánu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN